Οι «γουναράδες» πήραν εύκολα την νίκη από τον Α.Σ. Παπάγου με σκορ 88-65 και διατηρήθηκαν στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα

ΑΣ Καστοριά – Παπάγου 88-65 (Τελικό σκορ)

Δ΄ Δεκάλεπτο: 88-65

Διαδικαστικού χαρακτήρα ήταν τα λεπτά της τέταρτης περιόδου, στα οποία η Καστοριά απλά φρόντισε να διατηρήσει μία απόσταση από τον Παπάγο κοντά στους 20 πόντους, με αποτέλεσμα να πάρει άνετα την νίκη με σκορ 88-65, χάρη στην οποία παρέμεινε μόνη της στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα της Α2.

Γ΄ Δεκάλεπτο: 71-51

Τρέχοντας η Καστοριά με την ίδια ταχύτητα, όπως εκείνη της δεύτερης περιόδου, κατάφερε όχι μόνο να συντηρήσει την διαφορά τον 16 πόντων που είχε στην λήξη του ημιχρόνου αλλά και να την αυξήσει στους 20, στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου (71-51).

Β΄ Δεκάλεπτο: 48-32

Αλλάζοντας άρδην την αγωνιστική της συμπεριφορά στο παρκέ η Καστοριά στο δεύτερο δεκάλεπτο, κλείνοντας από την μία τους διαδρόμους προς το καλάθι της και από την άλλη βελτιώνοντας τα ποσοστά της στην επίθεση, κατάφερε να γυρίσει το ματς προς το μέρος της και να φτάσει στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου με μία διαφορά 16 πόντων (48-32).

Α΄ Δεκάλεπτο: 20-23

Απρόσμενα κακή στην άμυνα η Καστοριά, δεν βρήκε τρόπους να σταματήσει τους παίχτες του Παπάγου προς το καλάθι της, με αποτέλεσμα να βρίσκεται πίσω στο σκορ στη λήξη της πρώτης περιόδου με σκορ 20-23.