Πρωταθλητές οι Διόσκουροι Κοζάνης, που στο δεύτερο ημίχρονο κατάφεραν να ανατρέψουν το εις βάρος τους σκορ και να πάρουν τον τίτλο από την περσινή πρωταθλήτρια Καστοριά.

ΑΣ Καστοριάς – Διόσκουροι Κοζάνης: 17-16, 29-25, 34-35, 40-46

Δ΄ Δεκάλεπτο: 40-46 (Τελικό)

(35′): Φοβερά άστοχες και οι δυο ομάδες γι αυτό και το σκορ κυμαίνεται σε χαμηλά επίπεδα

Ξέσπασμα των Διόσκουρων τα τελευταία λεπτά της γ’ περιόδου και με ένα σερί 0-10 έκαναν την ανατροπή

Γ΄ Δεκάλεπτο: 34-35

(26′): Απίστευτη αστοχία και για τις δύο ομάδες, με την Καστοριά όμως να καταφέρνει να πάρει το προβάδισμα των 9 πόντων

Συναρπαστικό παιχνίδι μέχρι στιγμής, με συνεχής διακυμάνσεις στο σκορ, ενώ η Καστοριά κατάφερε στο τελευταίο λεπτό να πάρει μικρό προβάδισμα των τεσσάρων πόντων

B΄ Δεκάλεπτο: 29-25

Πέφτουν κορμιά στο κλειστό της Λευκόβρυσης, με τις δύο ομάδες να τα δίνουν όλα από την πρώτη στιγμή. Την στήριξή τους δίνουν στους παίκτες των «γουναράδων» πολλοί καστοριανοί

Α΄ Δεκάλεπτο: 17-16