Η ανακοίνωση του Γυναικείου Ποδοσφαιρικού Ομίλου Καστοριάς για τον σαββατιάτικο αγώνα με τις Νέες Τρικάλων.

Η ανακοίνωση της ομάδας:

Σε ένα παιχνίδι για γερά νεύρα, η ομάδα μας κατάφερε και πήρε τη νίκη απέναντι σε μία νεανική ομάδα με εξαιρετικές ποδοσφαιρίστριες που αποδίδει καλό ποδόσφαιρο!!

Η ομάδα μας αν και προηγήθηκε με γκολ της Μαρίας Δρακάκη, ισοφαρίστηκε λίγο πριν τη λήξη του πρώτου 45λέπτου ενώ μεχρι το 70ο λεπτό περίπου βρισκόταν πίσω στο σκορ με 2-1.

Στο τελευταίο 20λεπτο τα κορίτσια μας βρήκαν τα ψυχικά αποθέματα, πίεσαν την αντίπαλη ομάδα και κατάφεραν να φέρουν τούμπα το ματς με δύο γκολ που πέτυχε η Νικόλ Τζιάρα!!

Για την ομάδα μας αγωνίστηκαν:
ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΟΥ, ΓΚΑΝΑ (ΜΟΥΡΤΣΕΚΑ), ΓΚΟΓΚΟΥ, ΠΑΝΤΟΥ, ΛΙΟΥΛΙΑ, ΤΖΑΝΟΠΟΥΛΟΥ, ΜΑΡΚΟΥ, ΔΡΑΚΑΚΗ, ΤΑΣΙΟΥ, ΚΥΡΙΖΑΚΗ(ΤΡΑΝΤΟΥ), ΤΖΙΑΡΑ

Τη νίκη αυτή την αφιερώνουμε στις παίχτριες της ομάδας μας Θωμαή Σαββοπούλου που αναρρώνει ύστερα από την επέμβαση που υποβλήθηκε στο αριστερό της γόνατο και Αλεξάνδρα Τσιούκρα που έχει υποστεί διάστρεμμα και δεν κατάφερε να αγωνιστεί στον χθεσινό αγώνα της ομάδας μας!!

Ευχαριστούμε θερμά για τη φιλοξενία τις Νέες Τρικάλων και τους ευχόμαστε από καρδιάς κάθε επιτυχία!

Τέτοιους ανθρώπους τους έχει ανάγκη το ποδόσφαιρο στη χώρα μας!!