Την αρνητική παράδοση των τελευταίων ετών στις εκτός έδρας αναμετρήσεις της με τον Γράμμο Μαυροχωρίου… έσπασε η Δόξα Κορησού, υποχρεώνοντας τους κυανόλευκους σε ήττα με σκορ 0-2.

Όπως γράφει η νικήτρια Δόξα στην επίσημη σελίδα της στο facebook: «Η ομάδα μας αγωνίστηκε στην έδρα του Γράμμου όπου πέτυχε στην πρώτη αγωνιστική του πρωταθλήματος την πρώτη της νίκη με τελικό αποτέλεσμα 0-2 !
Η αμυντική λειτουργία της ομάδας κράτησε το μηδέν και αλλιώς το CLEAN SHEET !
Ο στόχος της ομάδας μας ήταν να βγαίνει στις αντεπιθέσεις, εκεί πέτυχε το πρώτο της τέρμα με τον Κουζίνα να δέχεται μια ψηλή μεταβίβαση από τον Βαγγέλη Γάκια τον νεαρό μέσο, ο σκόρερ μας κάνει τέλεια υποδοχή και απίστευτο τελείωμα! Όλα καλά για την ομάδα μας όπου ήρθε και η λήξη του πρώτου ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο κατά διαστήματα δεχόμασταν εξαίρετες ευκαιρίες από τον Γράμμο όπου εκεί ηταν και ο τερματοφύλακας μας MVP Δημήτρης Κολλάρας. Μετά από κερδισμένη στατική φάση από το κέντρο ο δεύτερος σκόρερ Παπαιωανίδης γεμίζει στην περιοχή και με αδιανόητα φάλτσα η μπάλα καταλήγει πάνω από τον τερματοφύλακα και στο βάθος της εστίας! Η ομάδα μας ευχαριστημένη από την παρουσία της καθάρισε το παιχνίδι και πήρε τους 3 βαθμούς στα χέρια!!!».