Με τη νίκη του (0-2) επί του «Πυρσού» έσβησε μονοκονδυλιά τη… φλόγα των γηπεδούχων για πρόκρισή τους στη β’ φάση του Κυπέλλου Ερασιτεχνών Ελλάδος.

Στη δεύτερη «στροφή» του Κυπέλλου Ερασιτεχνών Ελλάδος προκρίθηκε σήμερα το απόγευμα ο «Ηρακλής» Πολυκάρπης, φεύγοντας από το Δ.Α.Κ. Γρεβενών με τη νίκη (0-2) επί του τοπικού «Πυρσού», χάρη σε γκολ που πέτυχε ο «συνήθης ύποπτος» Γρηγόρης Μήλιος στο 84ο και 86ο λεπτά, βάσει των οποίων και σε συνδυασμό με τη νίκη- πρόκριση του Θεσπρωτού επί του Αγίου Ματθαίου Κέρκυρας με σκορ 2-0, θα τον αντιμετωπίσει προσεχώς στην Ηγουμενίτσα.

Κατά τ’ άλλα, αλήθεια είναι, πως οι «πράσινοι» του Ρούλη Κυβεντίδη, πήραν ό, τι τους αναλογούσε από το παιχνίδι με τον «Πυρσό», μιας και είχαν τα… κότσια να κοιτάξουν τους παίκτες του στα μάτια καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα, ο οποίος στο πρώτο του ημίχρονο ήταν αμφίρροπος και οι ευκαιρίες που καταγράφηκαν εξίσου μοιρασμένες, ενώ στη επανάληψη, που ο ρυθμός δεν ήταν εφάμιλλος με εκείνον του πρώτου σαρανταπενταλέπτου κι έχασε τη… φρεσκάδα του, τότε ο «Ηρακλής» βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα «χτυπώντας» δις και, μάλιστα, προς την εκπνοή του ματς, καπαρώνοντας, τελικά, τη νίκη- πρόκριση στην επόμενη φάση του ετήσιου θεσμού της ΕΠΟ.