0-0 ΣΚΟΡ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

1-0 στο 50′ ο Λιάπης

2-0 στο 60′ ο Τράσσιας

ΚΟΡΗΣΟΣ – ΒΟΓΑΤΣΙΚΟ 1-2

42′ πέναλτι για το Βογατσικό εκτέλεσε χωρίς να βρει δίχτυα ο Νούλας

ΠΟΛΥΚΑΡΠΗ – ΚΑΛΛΙΘΕΑ 1-1

15′ Αναγνωριστικό ποδόσφαιρο μέχρι το 15ο λεπτό της αναμέτρησης, χωρίς ιδιαίτερες φάσεις, σε ένα μοιρασμένο παιχνίδι, σε αθλητικά πλαίσια.

27′ Παραμένει το 0-0 στο ντέρμπι σε ένα δυνατό παιχνίδι χωρίς μεγάλες φάσεις και λίγες ευκαιρίες.

32′ Σημαντική ευκαιρία για την Καλλιθέα με κεφαλιά του Γανόλη, από κοντά άουτ.

35′ Ακυρώθηκε γκολ για την Πολυκάρπη ως οφσάιντ.

0-1 με πέναλτι στο 42′ για την Καλλιθέα που εκτέλεσε ο Γανόλης – Διαμαρτυρίες από την Πολυκάρπη για το πέναλτι

Δυνατό παιχνίδι κατά την διάρκεια του Α’ ημιχρόνου με γρήγορο ρυθμό και εναλλασσόμενη υπεροχή των δύο ομάδων, με λίγες όμως μεγάλες ευκαιρίες. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γανόλη μετά από υπόδειξη για χέρι του Μπαιρακτάρη. Η απόφαση αυτή του διαιτητή προκάλεσε τις έντονες διαμαρτυρίες των γηπεδούχων.

1-1 στο 53′ από σουτ του Ματζάνα, αυτογκόλ του Μίνου

Στο 57′ τεράστια ευκαιρία για να κάνει το 2-1 η Πολυκάρπη με τον Αρπατζή που σούταρε από πλεονεκτική θέση και πέρασε την μπάλα αουτ.

Στο 59′ η Πολυκάρπη έχει ανεβάσει ρυθμούς και πιέζει την ομάδα της Καλλιθέας. Χάνει νέα τεράστια ευκαιρία με τον Ματζάνα να σουτάρει και να αποκρούει σωτήρια πάνω στη γραμμή αμυντικός.

Στο 62′ σπουδαία ευκαιρία για την Καλλιθέα με παράλληλη σέντρα του Παπαδόπουλου που δεν βρέθηκε κανείς να την προωθήσει στα δίχτυα.

στο 72′ το ματς έχει αποκτήσει άγρια ομορφιά, με χαμένες ευκαιρίες και από τις δυο πλευρές, με την Καλλιθέα να αγγίζει το 1-2 σε περιπετειώδη φάση με τον Χασάι να σημαδεύει το κάθετο δοκάρι, ενώ είχε προηγηθεί κεφαλιά του Ευαγγέλου που βρήκε το οριζόντιο δοκάρι.

Δραματικά είναι τα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης με πολύ ένταση και νεύρα. Στο 81′ δεύτερη κίτρινη και κόκκινη κάρτα στον Γιώργο Αντωνόπουλο (Πολυκάρπη). Στο 85΄η Πολυκάρπη ζήτησε πέναλτι για χέρι σε αμυντικό και στο 88′ σωτήρια απόκρουση του τερματοφύλακα της Καλλιθέας Σίσκου σε φάουλ του Μηλιάτη