Αγώνας… αποδείξεων είναι ο σημερινός για την Καστοριά, που στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής, φιλοξενεί στην έδρα της τον κραταιό και υπερπλήρη Τηλυκράτη. Το ιστορικό σωματείο θα επιδιώξει να ολοκληρώσει με θετικό πρόσημο τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις για το 2017 μετρώντας δυνάμεις και… αντοχές απέναντι στους επίδοξους πρωταθλητές από τη Λευκάδα.

90′ Λήξη αγώνα. Καστοριά Τηλυκράτης 1-1

88′ Τεράστια ευκαιρία από τον Ντάμζι για το 2-1 σε κενή εστία, δεν πρόλαβε την μπάλα

73′ Μεγάλη ευκαιρία του Χασάι για την Καστοριά, απέκρουσε ο τερματοφύλακας  του Τηλυκράτη

70′ Δεσύλας (Τηλυκράτης)  κοντινό σουτ και κόρνερ

67′ Κάσα (Καστοριά) σούτ στην περιοχή ξυστά άουτ

66′ Κακό το β’ ημίχρονο χωρίς φάσεις με τον Τηλυκράτη πιο αποφασισμένο να πηγαίνει σε οργανωμένες επιθέσεις

62′ Πεσμένος ο ρυθμός και από τις δύο ομάδες

57′ Ένα φάουλ σε καλή θέση για τον Τηλυκράτη, εκτέλεση και η μπάλα στο τείχος

48′ Καλύτερη στα πρώτα λεπτά η Καστοριά, βγαίνει στην επίθεση, απείλησε αλλά δεν μπορεί να βρει το γκολ

46′ Ξεκίνησε το 2ο ημίχρονο

45′ Λήξη ημιχρόνου

46′ τεράστια ευκαιρία για τον Ντάμζι της Καστοριάς με τον τερματοφύλακα να διώχνει με τα ακροδάχτυλα

38′ Στο κέντρο το παιχνίδι, ψάχνουν την ευκαιρία οι δύο ομάδες. Πατάει καλύτερα πλέον ο Τηλυκράτης, κρατάει την μπάλα και ψάχνει το δεύτερο γκολ

27′ Δυνατό παιχνίδι και από τις δύο ομάδες με δύο ευκαιρίες για κάθε ομάδα, σε αυτά τα λεπτά.

17′ Το ματς έχει πάρει φωτιά

13′ 1-1 Πετράκης του Τηλυκράτη με ένα απίστευτο σουτ από τη σέντρα. Κάνουν σέντρα, σουτ και μέσα

11′ 1-0 η Καστοριά, με γκολ του Ντάμζι, ο οποίος μετά από λάθος της άμυνας του Τηλυκράτη έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα