Με συγκρατημένη αισιοδοξία για ένα θετικό αποτέλεσμα, η Καστοριά εκδράμει στη γειτονική Πτολεμαΐδα, όπου θα αντιμετωπίσει την ευχάριστη έκπληξη του 3ου ομίλου της Γ’ Εθνικής, τον Μακεδονικό Φούφα.

Δείτε την live εξέλιξη του αγώνα από το sentra.com.gr

Μακεδονικός Φούφα – ΑΓΣΚ Καστοριά 1-0 Τελικό

– Συγκινητική προσπάθεια των παικτών της Καστοριάς οι οποίοι έδωσαν το 100% για να πάρουν έστω κάποιο βαθμό από τον Φούφα, αλλά δεν τα κατάφεραν τελικά

Λήξη του αγώνα

90+4′: Μεγάλη ευκαιρία για τον Φούφα να διπλασιάσει τα τέρματά του, με τον Ματούλα να φεύγει μόνος στην κόντρα και να βγαίνει τετ α τετ με τον Κράτσιο που για ακόμη μια φορά ήταν εκεί, διώχνοντας την μπάλα σε κόρνερ, εισπράττοντας το χειροκρότημα της κερκίδας

82′: Τεράστια ευκαιρία για την Καστοριά! Μετά από ωραία ατομική ενέργεια του Νίνο, που έφυγε από δεξιά και έβγαλε με την πάσα του, τον Ντάμζι σε θέση βολής από πολύ κοντά, σουτάρει αλλά η μπάλα θα «γλείψει» το οριζόντιο δοκάρι του Δημητριάδη

81′: Στην κόντρα ο Φούφας, με τον Χάιτα να σουτάρει από τη μεγάλη περιοχή, ο Κράτσιος μπλοκάρει

79′: Συνεχίζει να πιέζει η Καστοριά, προσπαθώντας να βρει το γκολ της ισοφάρισης

72′: Ανεβάζει στροφές η Καστοριά, νέα ευκαιρία, με τον Αντωνιάδη αυτή τη φορά, ο οποίος σούταρε έξω από τη μεγάλη περιοχή μπλόκαρε ο Δημητριάδης

71′: Αλλαγή για την Καστοριά, μέσα ο Φυτανίδης, έξω ο Χαραλαμπίδης

70′: Πολύ καλή ευκαιρία για την Καστοριά, μετά από απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ντάμζι, η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ

64′: Ακόμα μια καλή ευκαιρία για τον Φούφα, αυτή τη φορά με τον Τσικόπουλο, που πέρασε δύο παίκτες της Καστοριάς και από το ύψος του πέναλτι πλάσαρε, αλλά για ακόμα μια φορά ο Κράτσιος είπε «όχι» διώχνοντας σε κόρνερ

59′: Τετ α τετ του Γκελοσάνι, έδιωξε εντυπωσιακά με τα ακροδάχτυλα ο Κράτσιος

– Η Καστοριά θα αγωνιστεί στο υπόλοιπο ματς χωρίς τον προπονητή της

46′: Ξεκινάει το δεύτερο ημίχρονο στην Πτολεμαΐδα

– Η Καστοριά πάει στα αποδυτήρια χωρίς να έχει μπορέσει να δημιουργήσει ακόμη κάποια καλή ευκαιρία, ενώ, ο Φούφας, μετά από το εύστοχο σουτ του Φωτιάδη στο 34′ να παίρνει το προβάδισμα και πλέον να έχει το πάνω χέρι της αναμέτρησης

Λήξη ημιχρόνου

44′: Ο διαιτητής της αναμέτρησης αποβάλει τον κόουτς της Καστοριάς, Νίκο Εμμανουηλίδη, για διαμαρτυρίες

34′: Μετά από μια ολιγωρία της άμυνας της Καστοριάς, ο Φωτιάδης επιχειρεί ένα ευθύβολο σουτ στην κίνηση από το ύψος του πέναλτι και η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα του Κράτσιου

34′: ΓΚΟΛ για τον Μακεδονικό Φούφα

31′: Μακρινό σουτ του Τοπάλη, «έσκασε» η μπάλα μπροστά στον Κράτσιο, ο οποίος έδιωξε σε κόρνερ

28′: Ζητάει πέναλτι η Καστοριά μετά από κάθετη πάσα του Ντάμζι στον Μηλιάτη, ο οποίος δέχεται το μαρκάρισμα, πέφτει στο έδαφος, μέσα στην μικρή περιοχή, αλλά ο διαιτητής λέει «παίζεται»

15′: Συμπληρώθηκε το πρώτο τέταρτο του αγώνα στην Πτολεμαΐδα, χωρίς κάποια αξιόλογη φάση και για τις δύο ομάδας, με το παιχνίδι να παίζετε κυρίως στο κέντρο

5′: Η πρώτη φάση στο παιχνίδι, με τον Τσικόπουλο του Φούφα, μετά από ατομική του προσπάθεια μπαίνει στην μεγάλη περιοχή, σουτάρει, αλλά ο Κράτσιος διώχνει σε κόρνερ

0′: Ξεκίνησε το ματς στην Πτολεμαΐδα

0′: ΣΕΝΤΡΑ

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΑΓΣΚ Καστοριά (Νίκος Εμμανουηλίδης): Κράτσιος, Πατσίκας, Νίνο, Μπαϊρακτάρης, Ιασωνίδης, Αντωνιάδης, Ντάμζι, Μηλιάτης, Χαραλαμπίδης, Αστράουσκας, Σαββόπουλος

Μακεδονικός Φούφα (Γιάννης Κρεμλίδης): Δημητριάδης, Σιδηρόπουλος, Κοπατσάρης, Πιρίτζαους, Τζουβάρας, Ασλαμπάνογλου, Τσικόπουλος, Φωτιάδης, Χάιτας, Τοπάλης, Γκελοσάνι