Με το κεφάλι ψηλά αποχαιρέτησε τον θεσμό του πρωταθλήματος προεπιλογής εθνικών ομάδων η Μικτή Παίδων της ΕΠΣ Καστοριάς.

Τέλος το… όνειρο για τους Παίδες της ΕΠΣ Καστοριάς, μετά την ήττα που γνώρισαν στον αγώνα νοκ αουτ από την αντίστοιχη ομάδα της ΕΠΣ Ηπείρου με σκορ 1-3.

Σε ένα ματς που σε γενικές γραμμές η ομάδα της Ηπείρου φάνηκε καλύτερη στον αγωνιστικό χώρο, έχοντας την ελαφρά υπεροχή και δημιουργώντας περισσότερες ευκαιρίες, πήρε δίκαια τη νίκη-πρόκριση στους «8» από την Καστοριά.

Δείτε την εξέλιξη του αγώνα όπως μετέδωσε live το sentra.com.gr:

ΕΠΣ Καστοριάς – ΕΠΣ Ηπείρου 1-3 (Τελικό)

90′: Λήξη του αγώνα. Τελικό σκορ 1-3

79′: Αλλαγές για την Καστοριά, μέσα ο Μακρόπουλος και Χατζόπουλος, έξω ο Κωνσταντίνου και ο Γατόπουλος

76′: Στην αντεπίθεση και πάλι η ομάδα της Ηπειρού, ο Τζουβάρας με κοντινό σουτ έκανε το 1-3

76′: ΓΚΟΛ για την ΕΠΣ Ηπείρου και 1-3

75′: Διπλή αλλαγή για την Καστοριά, μπήκαν Παναγιωτίδης και Πρωτόγερος στην θέση των Κόζαρη και Αραφαηλίδη

70′: Μεγάλη ευκαιρία να κάνει το 2-2 η Καστοριά με τον Τόσκο να επιχειρεί δυνατό σουτ, με την μπάλα να κοντράρει σε αμυντικό και να καταλήγει σε κόρνερ

64′: Με κεφαλιά ο Τόσκος βάζει την Καστοριά ξανά στο παιχνίδι

64′: ΓΚΟΟΟΛΛΛ για την Καστοριά

57′: Γρήγορη αντεπίθεση για την ομάδα της Ηπείρου και με σουτ βολίδα του Τσέλιου έκανε το 0-2

57′: ΓΚΟΛ για την ΕΠΣ Ηπείρου

55′: Αλλαγή για την Καστοριά, βγήκε ο Γιαννηκώτσιου μπήκε ο Τέρπος

53′: Ανέβασε στροφές η Καστοριά στα πρώτα 10 λεπτά της επανάληψης, αναζητώντας το γκολ της ισοφάρισης

46′: Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

Ημίχρονο στο ματς. Ελαφρός καλύτερη η ομάδα της Ηπείρου, που έχει καλή κυκλοφορία της μπάλας, λόγω του ότι παίζει σε «γνώριμο» έδαφος (πλαστικό χλοοτάπητα), που παίζει και στην έδρα της.

40′: Μέτριο παιχνίδι, φτωχό σε θέαμα και χωρίς κάποια αξιοσημείωτη φάση

20′: Με διαγώνιο σουτ του Πάνου η ομάδα της Ηπείρου άνοιξε το σκορ

20′: ΓΚΟΛ για την ομάδα της Ηπείρου

10′: Παραμένει το 0-0 με το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα να είναι αναγνωριστικό, χωρίς φάσεις και κυρίως ματς κέντρου

0′: ΣΕΝΤΡΑ, ξεκίνησε ο αγώνας

Η σύνθεση της ΕΠΣ Καστοριάς:  ΝΑΟΥΜ, ΚΟΖΑΡΗΣ, ΑΡΑΦΑΗΛΙΔΗΣ, ΤΟΣΚΟΣ, ΤΣΟΠΡΑΣ, ΓΙΑΝΝΗΚΩΤΣΙΟΥ, ΠΗΤΑΣ, ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ, ΚΥΡΙΑΚΟΥ, ΝΙΚΟΛΑΟΥ, ΓΑΤΟΠΟΥΛΟΣ

Η σύνθεση της ΕΠΣ Ηπείρου: ΓΟΥΣΗΣ, ΓΚΡΕΣΤΑΣ, ΜΟΣΧΟΣ, ΛΑΓΟΣ, ΜΗΤΣΗΣ, ΣΚΑΡΓΙΩΤΗΣ, ΤΣΙΓΑΡΑΣ, ΤΣΕΛΙΟΣ, ΣΚΟΥΤΕΛΙΑΣ, ΠΑΝΟΣ, ΤΖΟΒΑΡΑΣ