Διεξάγεται σήμερα Σάββατο 8 Οκτωβρίου ο επαναληπτικός αγώνας μπαράζ της Εθνικής μας ομάδας Βόλεϊ ανδρών με αντίπαλο την Ισπανία, για την πρόκριση στα τελικά του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος 2017,  που θα γίνει στην Πολωνία.

Στο πρώτο παιχνίδι στην Ισπανία η εθνική μας γνώρισε την ήττα με 3-0 σετ και έτσι στον αυριανό αγώνα θέλει μόνο τη νίκη με σκορ, 3-0 ή 3-1, προκειμένου να διεκδικήσει την πρόκριση στο «χρυσό» σετ.

Ο προπονητής και οι παίκτες της εθνικής μας ομάδας, αλλά και η διοίκηση της Ομοσπονδίας Βόλεϊ, ζήτησαν από τους φιλάθλους της περιοχής να γεμίσουν το γήπεδο και να βοηθήσουν το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα να πάρει την πρόκριση.  Η προπώληση γίνεται από το κατάστημα ΓΕΡΜΑΝΟΣ στην οδό Παύλου Χαρίση και το εισιτήριο τιμάται στα 7 ευρώ. Για τα παιδιά έως 16 ετών η είσοδος θα είναι δωρεάν, ενώ δεν θα ισχύσει καμία κάρτα ελευθέρας εισόδου.

Ο επαναληπτικός αγώνας μπαράζ, που θα διεξαχθεί στις 7:00 το απόγευμα στο κλειστό της Λευκόβρυσης Κοζάνης θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από την ΕΡΤ1 και ραδιοφωνικά από την ΕΡΑ ΣΠΟΡ.