Άξιζε τουλάχιστον τον βαθμό της ισοπαλίας η Καστοριά στο Αμύνταιο, ενώ πάλεψε μέχρι και το τελευταίο λεπτό, τελικά έχασε με σκορ 1-0 από τον τοπικό Ερμή.

Δείτε την εξέλιξη της αναμέτρησης στο Αμύνταιο όπως μετέδωσε live το sentra.com.gr.

Αποστολή: Ανδρέας Ηλιόπουλος

Ερμής Αμυνταίου – ΑΓΣΚ Καστοριά 1-0 (Τελικό)

Λήξη του αγώνα με νικητή τον Ερμή Αμυνταίου

92′: Και πάλι φάουλ λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή με εκτελεστή ξανά τον Ντάμζι αλλά έδιωξε με τα ακροδάχτυλα ο Περπερίδης

89′: Δεύτερο φάουλ και πάλι πάνω στην γραμμή της μεγάλης περιοχής, εκτελεί απευθείας πάλι ο Ντάμζι αλλά μπλόκαρε ο Περπερίδης

88′: Τεράστια ευκαιρία για την Καστοριά, έπειτα από απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ντάμζι πάνω στην γραμμή της μεγάλης περιοχής, έδιωξε σε κόρνερ ο πορτιέρο του Ερμή

87′: Ευκαιρία για την Καστοριά, μετά από κάθετη πάσα του Ντάμζι, βγήκε σε τετ α τετ ο Ράπο, πλάσαρε αλλά το εξουδετέρωσε ο Περπερίδης

82′: Και τέταρτη αλλαγή για την Καστοριά. Έξω ο Αντωνιάδης μέσα ο Ράπο

80′: Ρισκάρει η Καστοριά, ψάχνοντας το γκολ της ισοφάρισης, αφήνοντας όμως κενά στην άμυνά της

79′: Αλλαγή για την Καστοριά. Έξω ο Σαββόπουλος μέσα ο Βενέτης

78′: Αλλαγή για τον Εμρή Αμυνταίου. Έξω ο Θεοδουλίδης μέσα ο Χαραλαμπίδης

76′: Εκτέλεση φάουλ από τον Νίνο που γέμισε, αλλά προ του Μπαϊρακτάρη έδιωξε με υπερένταση ο Περπερίδης

73′: Ευκαιρία για την Καστοριά με τον Σαββόπουλο που έκλεψε την μπάλα, βγήκε σε θέση βολής επιχείρησε το σουτ αλλά έδιωξαν οι αμυντικοί του Ερμή

73′: Αλλαγή για την Καστοριά. Βγαίνει ο Ιωαννίδης και μπαίνει ο Ηλίας

70′: Έπειτα από σέντρα του Θεοδουλίδη έπιασε την κεφαλιά ο Ηλιάδης και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κράτσιου

70′: ΓΚΟΛ για τον Ερμή Αμυνταίου

69′: Διπλή αλλαγή για το Αμύνταιο. Ο Ηλιάκης μέσα βγαίνει ο Χαϊτιδης και Πασχάλιδης μέσα βγαίνει ο Τσορλίνης

62′: Πρώτη αλλαγή για την Καστοριά. Ο Σιαραφέρας παίρνει το βάπτισμα του πυρός με τα ερυθροκτίρινα αντικαθιστώντας τον Κάσα

53′: Φάουλ του Μαυροματίδη ακριβώς έξω από την μεγάλη περιοχή. Η μπάλα χτυπά στο τείχος των παικτών της Καστοριάς και στη συνέχεια σουτ του ίδιου περνά πάνω από τα δοκάρια του Κράτσιου

46′: Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

Με το «0» οδηγούνται στα αποδυτήρια οι δύο ομάδες, που κοιτούν περισσότερο την αμυντική τους λειτουργία με αποτέλεσμα να μην δημιουργούνται αξιόλογες φάσεις

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου

33′: Η πρώτη καλή φάση στο ματς, για λογαριασμό της Καστοριάς, όπου μετά από εκτέλεση φάουλ του Ντάμζι έδιωξαν οι αμυντικού του Αμυνταίου και από το ύψος της μεγάλης περιοχής ο Ιασωνίδης επιχειρεί ένα σουτ αλλά μπλόκαρε σε υπερένταση ο Περπερίδης

23′: Χωρίς την μεγάλη φάση ακόμα το παιχνίδι, με την Καστοριά να είναι υποδειγματική στην άμυνά της και να κοιτάει στα… ίσια τον Ερμή

10′: Αναγνωριστικά τα πρώτα δέκα λεπτά και για τις δύο ομάδες που ψάχνουν ακόμα τα πατήματά τους

1′: Με ιδανικό καιρό ξεκίνησε το ματς στο Αμύνταιο

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΑΓΣΚ Καστοριά (Νίκος Εμμανουηλίδης): Κράτσιος, Πατσίκας, Νίνο, Μπαϊρακτάρης, Ιασωνίδης, Αντωνιάδης, Ντάμζι, Ιωαννίδης, Σαββόπουλος, Κάσα, Χασάι

Ερμής Αμυνταίου (Δημήτρης Σιαπανίδης): Περπερίδης, Γιορετζίδης, Σερσέμης, Κλάζογλου, Παναγιωτίδης, Αμαραντίδης, Τριανταφύλλου, Τσορλίνης, Μαυροματίδης, Χαϊτίδης, Θεοδουλίδης