Πολύ εύκολο απόγευμα είχεη Καστοριά, συντρίβοντας με το εμφατικό σκορ 78-51 τον ιστορικό Γυμναστικό Σύλλογο Αμαρουσίου, σε ένα, κατά τ’ άλλα, παιχνίδι, που η άμυνα των «γουναράδων» θα μπορούσε κάλλιστα να χαρακτηριστεί ως «ατσάλινη», ενώ η επίθεσή τους κινήθηκε στα συνήθη καλά ποσοστά τους, αγγίζοντας τους 80 πόντους.

Η Καστοριά, λοιπόν, δεν δυσκολεύτηκε προκειμένου να φτάσει στην 3η της νίκη στη φετινή σεζόν, «καθαρίζοντας», ουσιαστικά, το παιχνίδι από το πρώτο ημίχρονο, διάστημα στο οποίο προηγήθηκε στο σκορ με δεκαεπτά πόντους (41-24), ενώ ένα χαλάρωμα των παικτών της στο τρίτο δεκάλεπτο, αλήθεια είναι, ότι στάθηκε αφορμή να αναθαρρήσουν οι φιλοξενούμενοι και να… ψαλιδίσουν τη διαφορά στους 15 πόντους (54-39). Ωστόσο, η τέταρτη και τελευταία περίοδος του αγώνα οι «γουναράδες» ξαναβρήκαν τα καλά πατήματά τους στο παρκέ, υποχρεώνοντας με το εντυπωσιακό τους μπάσκετ τους Αθηναίους στην άνευ όρων παράδοσή τους και στην ήττα με μια διαφορά στο σκορ που δύσκολα «χωνεύεται», 27 πόντων (78-51)!

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ ( 23-13), (41-24), (54-38), (78-51)

1 ΣΧΟΛΙΟ

Leave a Reply to Το 3ο ημίχρονο του ΑΣ Καστοριάς - Μαρούσι: Οι δηλώσεις προπονητών (Βίντεο) Ακύρωση απάντησης