Δίκαια απέσπασε τη νίκη από τη Δόξα Αμπελοκήπων ο Ηρακλής Πολυκάρπης και προκρίθηκε στον τελικό του κυπέλλου Pizza & Bar Food η Πάπια της ΕΠΣ Καστοριάς

Ηρακλής Πολυκάρπης – Δόξα Αμπελοκήπων 2-0

1′: Σέντρα, το παιχνίδι ξεκίνησε

10′: Δυνατό ξεκίνημα στο πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα για την Δόξα Αμπελοκήπων, χωρίς όμως να έχει δημιουργηθεί καμία καλή φάση και για τις δύο ομάδες!

20′: Μετά την συμπλήρωση 20 λεπτών παιχνιδιού ο Ηρακλής Πολυκάρπης έχει  ισορροπήσει πλήρως το παιχνίδι

30′: Συμπληρώθηκε το πρώτο ημίωρο στην αναμέτρηση με ακυρωθέν γκολ για την ομάδα της Πολύκαρπης. Ο Αμπαρτζης εκτέλεσε φάουλ στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα, προτού όμως σφυρίξει ο διαιτητής, που ακύρωσε ορθώς το γκολ, και του υπέδειξε την κίτρινη κάρτα! Δυο λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης έπιασε γυριστή κεφάλια, αλλά η μπάλα πέρασε για λίγο άουτ.

Συμπληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης χωρίς να σημειωθεί τέρμα με τον Ηρακλή Πολυκάρπης να πατά καλύτερα και να προσπαθεί να βρει το γκολ. Έτσι το ημίχρονο βρίσκει τις δύο ομάδες ισόπαλες μένοντας στο 0-0

ΣΚΟΡ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ 0-0

46′: Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο!

53′: 1-0 η Πολύκαρπη. Εκτέλεση φάουλ του Μηλιάτη η μπάλα απομακρύνεται από αμυντικούς των Αμπελοκήπων αλλά με κοντινή κεφάλια ο Αμπαρτζής ανοίγει το σκορ. Το γκολ πανηγυρίστηκε έξαλλα από τους παίχτες της Πολυκάρπης οι οποίοι με ανεβασμένη ψυχολογία πατούν ακόμα καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο!

63′: Τεράστια χαμένη ευκαιρία για την Πολύκαρπη. Παράλληλη πάσα του Μόσχου, στον Αμπαρτζή που αστοχεί προ κενής εστίας στην μεγαλύτερη ευκαιρία του αγώνα!

75′: Παραμένει το εύθραυστο 1-0 με το παιχνίδι να εξελίσσεται κυρίως στο κέντρο με δυνατές μονομαχίες.

83′: Καλή στιγμή για τους Αμπελόκηπους με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τρυφόπουλου. Η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ πάνω από τα δοκάρια της Πολυκάρπης.

88′: 2-0 Με  πλασέ του Μόσχου. Κλειδώνει την πρόκριση στον τελικό του Κυπέλλου ο Ηρακλής Πολύκαρπης