Ποδαρικό με το δεξί στην παρθενική συμμετοχή του στην τρίτη τη τάξει κατηγορία της χώρας έκανε ο Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας σήμερα κόντρα στον επίσης, «πρωτάρη» στη Γ’ Εθνική Α.Ο. Φλωριάδας, και το πρώτο δείγμα  γραφής του στη νέα αγωνιστική περίοδο έχει θετική «χροιά».

ΑΕ ΛΕΥΚΙΜΜΗΣ ΡΕΠΟ

Τέλος! Ποδαρικό με το δεξί για τον Μέγα Αλέξανδρο Καλλιθέας στο πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής κατηγορίας

90′: Και τρίτη αλλαγή για την Καλλιθέα. Στην θέση του Μηλιάτη ο Νικολόπουλος

90′: Καλή ευκαιρία για την Καλλιθέα. Δυνατό σουτ του Αντωνιάδη Wiliam από το ύψος της μεγάλης περιοχής, οριακά άουτ

86′: Με δέκα και ο ΑΟ Φλωρίαδας. Δεύτερη κίτρινη (κόκκινη) κάρτα στον Τσαγκαλίδη για σκληρό μαρκάρισμα. Στην ίδια φάση αποβλήθηκε και ο κόουτς της γηπεδούχου ομάδας

85′: Αλλαγή για την Καλλιθέα. Μέσα ο Ευαγγέλου, έξω ο Σαλβαρίνας

80′: Δεύτερη κίτρινη (κόκκινη) κάρτα στον Κώστα Αντωνιάδη για σκληρό μαρκάρισμα. Δυσκολεύει πολύ το έργο των «κυανοκίτρινων»

73′: Πρώτη αλλαγή και για την Καλλιθέα. Έξω ο Αποστολίδης, μέσα ο Αντωνιάδης Wiliam

65′: Πολύ καλή ευκαιρία για την Καλλιθέα με τον Αντωνιάδη να σουτάρει από το ύψος της μεγάλης περιοχής, ελάχιστα άουτ

59′: Πρώτη αλλαγή για τον ΑΟ Φλωριάδας. Μέσα ο Φελέκης, έξω ο Γκαναβίας

58′: Δυνατά μπήκε και στο δεύτερο ημίχρονο ο Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας, χωρίς όμως μέχρι στιγμής να έχει δημιουργήσει κάποια αξιόλογη ευκαιρία

46′: Ξεκίνησε το 2ο ημίχρονο. Χωρίς καμία αλλαγή και οι δύο ομάδες

Τα αποτελέσματα ημιχρόνου των υπόλοιπων παιχνιδιών του 3ου Ομίλου:

• Μακεδονικός Φούφα – Τηλυκράτης (1-0)
  • Θεσπρωτός – Κρόνος Αργυράδων (0-0)
  • Αχέρων Καναλακίου – Θρίαμβος Σερβιανιών (0-0)
  • Γρεβενά Αεράτα – Σούλι Παραμυθιάς (0-4)
  • Μακεδονικός Σιάτιστας – Ναυπακτιακός (0-0)

Πάρα πολύ καλή εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο από τον Μέγα Αλέξανδρου Καλλιθέας, που είχε την υπεροχή, δημιουργούσε τις προϋποθέσεις και όπως όλα δείχνουν θα έχει το παιχνίδι στα… πόδια του

Ημίχρονο στο γήπεδο της Φλωριάδας (0-1)

34′: Μεγάλη ευκαιρία για τον Μέγα Αλέξανδρο να κάνει το 0-2! Σέντρα από τα πλάγια, πλάσαρε ο Χασάι, αλλά ο Τσιφλίδη έδιωξε πάνω στην γραμμή

30′: Καλύτερα στέκεται στον αγωνιστικό χώρο το πρώτο ημίωρο η Καλλιθέα, έχει την κατοχή και ψάχνει το 2ο γκολ

25′: Ο Τσόπρας έκανε τη σέντρα από αριστερά ο Γκέγκας πλάσαρε στην κίνηση όμως η μπάλα έφυγε άουτ

24′: Ο αγωνιστικός χώρος είναι αρκετά βαρύς λόγω της ισχυρής βροχόπτωσης, κάτι που δυσκολεύει πολύ το έργο των παικτών

15′: Εύστοχα εκτέλεσε το πέναλτι ο Χασάι, κάνοντας το 0-1!

ΓΚΟΟΟΛΛΛΛ!

15′: Ο Χασάι ο εκτελεστής του πέναλτι

14′: Πέναλτι για τον Μέγα Αλέξανδρο Καλλιθέας! Την άσπρη βούλα έδειξε ο διαιτητής του αγώνα, κ. Γιούργας, έπειτα από χέρι του Ζάχαρη

11′: Ανοιχτό παιχνίδι και από τις δύο ομάδες

10′: Στην πρώτη φάση του αγώνα, ο Τσαγκαλίδης δοκίμασε απευθείας φόυλ από μακριά, με την μπάλα να φεύγει πάνω από τα δοκάρια

10′: Αναγνωριστικά τα πρώτα 10 λεπτά του αγώνα

0′: Ξεκίνησε ο αγώνας. Ισχυρή βροχόπτωση αυτή την ώρα

Στον αγωνιστικό χώρο οι ομάδες (δείτε πιο κάτω τις συνθέσεις)

Διαιτητής : Γιούργας Κων/νος  Βοηθοί : Σκορδίλης – Μιχαλάς

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΑΟ ΦΛΩΡΙΑΔΑΣ: Ψαρράς, Ζάχαρης, Γκανάρας, Αντωνιάδης, Τσιφλίδης, Κακιώνης, Τσέλα, Γκίκα, Λεκάνης, Τσαγκαλίδης, Γκαναβίας

ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ: Κράτσιος, Τσόπρας, Τάσιος, Μήνος, Λαδάς, Σαλβαρίνας, Μηλιάτης, Γκέκας, Αποστολίδης, Αντωνιάδης Κ., Χασάι