Ανακοίνωση για το παιχνίδι του Σαββάτου κόντρα στην Ομόνοια βογατσικού εξέδωσαν η ομάδα του παναργειακού στο επίσημο site της ομάδας www.panargiakosfc.gr

Αναλυτικά η ανακοίνωση «Την ήττα με σκορ 0-1 γνώρισε ο Α.Σ.Παναργειακός στην πρεμιέρα του φετινού πρωταθλήματος με αντίπαλο την Ομόνοια Βογατσικού. Η ομάδα του Άργους Ορεστικού έπαιξε πολύ καλό ποδόσφαιρο σε όλη
τη διάρκεια του αγώνα, έκλεισε την ανύμπορη να αντιδράσει σε όλο το δεύτερο ημίχρονο ομάδα της Ομόνοιας, ωστόσο η αστοχία των παιχτών του και κάποια λάθη απειρίας διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα. Την μοναδική φορά που πάτησε περιοχή με αξιώσεις στο δεύτερο ημίχρονο το Βογατσικό, κέρδισε πέναλντι στο οποίο ευστόχησε κάνοντας το 0-1. Ο Α.Σ.Παναργειακός είχε τρεις κλασσικές και πληθώρα άλλων ευκαιριών να σκοράρει αλλά δεν τα κατάφερε. Οι νεαροί δεκαπεντάχρονοι ποδοσφαιριστές της ομάδας έδειξαν πάθος και βοήθησαν πολύ αγωνιστικά. το αριστερό».