ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ – Γ.Σ. ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ 73-65

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στο φετινό πρωτάθλημα η Καστοριά, η οποία επικράτησε του νεοφώτιστου Χαρίλαου Τρικούπη με 73-65.
____________________________
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ
Α.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ – Α.Π.Σ. ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ 64-43

Σημαντική νίκη πέτυχε η ομάδα της Καστοριάς στην προσπάθειά της να συμμετέχει και φέτος στο FINAL 4 του Εφηβικού, κερδίζοντας την Πτολεμαΐδα με 21 πόντους διαφορά.
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ – Α.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ 55-33

Η ομάδα της Καστοριάς μακριά από τον καλό της εαυτό, γνώρισε δίκαια την ήττα από την πολύ καλή ομάδα του Αμυνταίου με σκορ 55-33.

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στο φετινό πρωτάθλημα η Καστοριά, η οποία επικράτησε του νεοφώτιστου Χαρίλαου Τρικούπη με 73-65. Η ομάδα του Νίκου Καραγιάννη δυσκολεύτηκε μόνο στο α’ δεκάλεπτο του αγώνα, όπου και πάλι βρέθηκε μπροστά στο σκορ με 17-15, όμως στη συνέχεια η Καστοριά είχε τον πρώτο λόγο. Με ένα επιμέρους σκορ 22-14 στο β’ δεκάλεπτο έκλεισαν το ημίχρονο προηγούμενοι με 10 πόντους (39-29). Η συνέχεια ήταν ανάλογη, με το Νίκο Καραγιάννη να είναι απόλυτα χαρούμενος από την εμφάνιση των παικτών του, με τους “γουναράδες” να έχουν 5 παίκτες με διψήφιο αριθμό πόντων.

Τα δεκάλεπτα: 17-15, 39-29, 59-44, 73-65

Α.Σ. Καστοριάς (Καραγιάννης): Αμπαράς 6, Πετρόπουλος 11, Μελισσαράτος 10, Χονδρογιάννης 2, Απιδόπουλος, Χρυσόπουλος, Τερσενίδης 3, Βαβάτσικος 15, Καραμανώλης, Τζακόπουλος 11(3), Φουρμαναβίτσιους 5, Ράπτης 10

ΓΣ Χαρίλαος Τρικούπης (Δημητριάδης): Τζόρτζεβιτς 15, Γυφτάκης, Παπαδιονυσίου 13(1), Ντόβας 11(2), Αδαμόπουλος, Τσιότρας 7(1), Σταυρόπουλος, Τσαπατώρης, Ξηρός 3(1), Αντωνάκης 3(1), Γκάτζιος, Πολίτης 13(1)

Σημαντική νίκη πέτυχε η ομάδα της Καστοριάς στην προσπάθειά της να συμμετέχει και φέτος στο FINAL 4 του Εφηβικού, κερδίζοντας την Πτολεμαΐδα με 21 πόντους διαφορά. Το παιχνίδι κρίθηκε στο 3ο δεκάλεπτο όπου η ομάδα μας ανέβασε την απόδοσή της και δεν άφησε κανένα περιθώριο στον αντίπαλο.

Τα δεκάλεπτα: 21-13, 27-21, 48-25, 64-43

Α.Σ. Καστοριάς (Καραταγλίδης): Παπαμόσχος 2, Γεωργιάδης 9(1), Τακίδης 2, Σακαλίδης 3, Δαμιανού Γ.2, Τραϊανού, Καλαφατίδης 2, Γκλιάγιας, Τζήμας, Καλαϊτζίδης 16(2), Πεχλιβανίδης 8(2), Δαμιανού Αν. 20

Τα δεκάλεπτα: 17-08, 33-18, 45- 32, 55- 33

Α.Σ. Καστοριάς (Ντόντης): Τσιαντά, Κρανιά,, Πολίσι, Καλλίνικου Μ., Τσιαχτσίρα, Θυμιοπούλου, Καλλίνικου Κ., Χατζηιορδανίδου, Σεβασλίδου, Βλάχου.