Με ακόμη μια ήττα ήρθε αντιμέτωπη η Αστραπή Μεσοποταμίας στο γήπεδό της, αυτή την φορά από τη Νίκη Αγκαθιάς με σκορ 1-4 στα πλαίσια της 21ης αγωνιστικής της Γ΄ Εθνικής.

Οι «κιτρινόμαυροι» έχοντας χάσει τον Ταρέλι (τραυματισμό) στα πρώτα λεπτά του αγώνα δέχτηκαν πολύ γρήγορα το γκολ -μόλις στο 7ο λεπτό- και μάλιστα στην πρώτη φάση του αγώνα και ενώ προσπαθούσαν να ισορροπήσουν το παιχνίδι ο Λαμπίρης με δεύτερο προσωπικό του γκολ έκανε το 0-2 στο 27ο λεπτό.

Στην επανάληψη η Αστραπή ανέβασε στροφές, έβαλε τα δυνατά της και στο 56′ κατάφερε να μειώσει σε 1-2 με τον Σαββόπουλο. Οι παίκτες του Μίμη Παπαδόπουλου έψαξαν το γκολ της ισοφάρισης, όμως, μετά το 77′ κατέρρευσαν και δέχθηκαν ακόμη δύο τέρματα, με αποτέλεσμα να γνωρίσουν την 8η εντός έδρας ήττα και 16 συνολικά στο πρωτάθλημα.

Η ομάδα της Μεσοποταμίας την επόμενη αγωνιστική δεν θα χρειαστεί να… ιδρώσει για να πάρει τους 3 βαθμούς της νίκης, καθώς έχει αγώνα με την Σειρήνα που έχει αποσυρθεί από το πρωτάθλημα.