Στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής, ο Μέγας Αλέξανδρος υποδέχθηκε στο Δ.Α.Κ. Καστοριάς τον Θρίαμβο Σερβιανών, και πήρε τους 3 βαθμούς με γκολ του Μήνου από το 12ο λεπτό, ενώ διατήρησε… άπαρτο το «κάστρο» του.

3ος όμιλος

Θεσπρωτός – Αχέρων Καναλακίου 1-0 (36′ Φούντζουλας)
ΑΕ Λευκίμμης – Γρεβενά Αεράτα 4-0 (31′-79′ Βαρούχας, 66′ Κίπτσιου, 72′ Τσόφλιος)
Τηλυκράτης – Μακεδονικός Σιάτιστας 3-1 (27′ Γεωργούσης, 71′ Μπαλογιάννης, 86′ Περιστέρης / 43′ Τσακνάκης)
Κρόνος Αργυράδων – Σούλι Παραμυθιάς 1-0 (69′ Μουζακίτης)
Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας – Θρίαμβος Σερβανιών 1-0 (12′ Μήνος)
ΑΟ Φλωριάδας – Μακεδονικός Φούφα 0-3 α.α.

ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ – ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΣΕΡΒΙΑΝΩΝ 1-0 (12′ Μήνος)  ΤΕΛΙΚΟ

94′ Τέλος. Νίκη της Καλλιθέας με 1-0 με γκολ του Μήνου στο 12′

94′ Τεράστια ευκαιρία ο Νικολόπουλος για το 2-0 αλλά δεν κατάφερε να νικήσει τον Αρχοντάκη

90′ Αλλαγή για την Καλλιθέα: Μπήκε ο Λουδοβάρης, βγήκε ο Αντωνιαδης Κ.

85′ Αλλαγές για Καλλιθέα και Θρίαμβο: Νικολοπουλος στη θέση του Αντωνιάδη Γ. και Ριστάνης στη θέση του Δρόσου

82′ Mεγάλη ευκαιρία για τον Θρίαμβο με τον Τσιαφίτσα να κάνει το δυνατό σουτ και τον Κράτσια να αποκρούει.

75′ Αλλαγή για τον Θρίαμβο, ο Μελιγγιώτης στη θέση του Αλεξίου

74′ Αλλαγή για την Καλλιθέα, ο Ευαγγέλου στη θέση του Αποστολίδη

71′ Δοκάρι για τον Θρίαμβο Σερβιανών με τον Τσιαφίτσα

70′ Δεύτερη αλλαγή για τον Θρίαμβο. Βγήκε ο Μπάλας, μπήκε ο Πάσχος

67′ Από θέση τετ α τετ ο Αντωνιάδης πλάσαρε και ο Αρχοντάκης έστειλε σε νέο κόρνερ

66′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ από Μηλιάτη. Ο Αρχοντάκης απέκρουσε εντυπωσιακά στην αριστερή του γωνία στέλνοντας σε κόρνερ

60′ Αλλαγή για την Καλλιθέα Βγήκε ο Σιαραφέρας, στη θέση του ο Παπαδόπουλος. Αλλαγή και για τον Θρίαμβο, Στη θέση του Κωσταμένα ο Κομπίλας.

54′ Κεφαλιά από κοντά του Σιαραφέρα ελάχιστα άουτ.

50′ Έχει μπει δυνατά ο Θρίαμβος και πιέζει

47′ Ανατροπή του Σιαραφέρα. Ζήτησε πέναλτι η Καλλιθέα αλλά ο διαιτητής έδειξε παίζεται.

46′ Ξεκίνησε το Β’ Ημίχρονο. Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

Ημίχρονο: Δυνατό και αμφίρροπο παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο.

40′ Σέντρα σουτ από αριστερά από τον Κωσταμένα του Θριάμβου στο οριζόντιο δοκάρι του Κράτσιου

34′ Μεγάλη ευκαιρία για τα Σερβιανά. Σουτ του Ηλία από κοντά λίγο άουτ

29′ Έχει πέσει αρκετά ο ρυθμός με την Καλλιθέα να έχει την κατοχή

19′ Ελέγχει το ματς η Καλλιθέα και πιέζει για δεύτερο γκολ.

12′ ΓΚΟΛ!  Κοντινό σουτ του Μήνου έπειτα από σύγχυση της άμυνας του Θριάμβου και 1-0. Κόρνερ της Καλλιθέας, ο τερματοφύλακας δεν μπόρεσε να διώξει και ο Μήνος έκανε το 1-0.

10′ Μοιρασμένο το παιχνίδι.

01′ Πρώτη καλή φάση για την Καλλιθέα με τον Αποστολίδη. Μακρινό σούτ, μπλόκαρε ο Αρχοντάκης.

00′ Ξεκίνησε το παιχνίδι.  Συννεφιά στο γήπεδο.

Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας (Θ. Βότσης): Κράτσιος, Τάσιος, Σιαραφέρας, Μήνος, Λαδάς, Σαλβαρίνας, Μηλιάτης, Αντωνιάδης, Αποστολίδης, Αντωνιάδης Γ., Χασάι.

Θρίαμβος Σερβιανών (Νίκος Γκούρας): Αρχοντάκης, Μπάλλας, Πάκος, Μανιώτης, Δρόσος, Μούτσιος, Τσιαφίτσας, Κωσταμένας, Μπλέτσας, Ηλίας, Αλεξίου.

Διαιτητές: Χ. Αθανασίου (Άρτα), βοηθοί Π. Δούμτση και Σ. Δράγο (Φλώρινα).