Πρεμιέρα σήμερα για το πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής και η Αστραπή Μεσοποταμίας έδωσε την πρώτη «μάχη» της με τον Αγροτικό Αστέρα. Ο αγώνας έληξε με λευκή ισοπαλία και η Αστραπή πήρε τον πρώτο της βαθμό στη Γ’ Εθνική

2ος Όμιλος – 1η αγωνιστική

ΑΟ Σειρήνα-Αλμωπός Αριδαίας 0-5
ΑΣ Αναγέννηση Γιαννιτσών-Μακεδονικός 1-0
ΠΑΣ Φλώρινα-Μ. Αλέξ. Τρικάλων 1-2
Νίκη Αγκαθιάς-ΠΟ Ν. Καλλικράτειας 0-1
Θερμαϊκός Θέρμης-Εδεσσαϊκός 1-0
Θύελλα Σαρακηνών-Άρης Παλαιοχωρίου 3-0 α.α.
Ρεπό: Ποσειδών Μηχανιώνας
Η εξέλιξη των αγώνων του ομίλου από το sportsup.gr

Αστραπή Μεσοποταμίας – Αγροτικός Αστέρας 0-0

ΤΕΛΙΚΟ 0-0

ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ

89 Αλλαγή για τον Αστέρα, βγήκε ο Αποστολίδης, μέσα ο Παπακωνσταντίνου

86′ Αλλαγή για την Αστραπή, έξω Στασινόπουλος μέσα Καραμανίδης Λ.

85 Αλλαγή για την Αστραπή έξω Κοκοβιδης μέσα Ξανθοπουλος

85′ Αλλαγή για τον Αστέρα, έξω ο Καπρέττος μέσα ο Χρήστου

80′ Αλλαγή για την Αστραπή, έξω ο Ταρέλι μέσα ο Γακιας

61′ Αλλαγή για την Αστραπή,  έξω ο Σαββόπουλος μέσα ο Γ. Καραμανίδης

56′ Διπλή μεγάλη ευκαιρία για την Αστραπή με τον Σαββόπουλο. Βγήκε στην κόντρα, σούταρε, απέκρουσε ο τερματοφύλακας, νέο σουτ από Κοκοβίδη, και τελειώνει τη φάση ο γκολκίπερ του Αστέρα

55′ Συνεχίζεται η πολύ καλή αμυντική λειτουργία της Αστραπής που ψάχνει το γκολ με αντεπιθέσεις και από στημένες φάσεις.

50′ Φάουλ – σέντρα από τον Στασινόπουλο, στην κίνηση ο Κράτσιος πήγε να πιάσει το σουτ αλλά δεν μπόρεσε.

17:32′ Ξεκίνησε το β’ ημίχρονο

45′ Έληξε το α’ ημίχρονο. 0-0 το σκορ

42: Έπεσε ο ρυθμός του αγώνα

40′ Κόρνερ για την Αστραπή, κεφαλιά του Νικολάου άλλα άουτ

30′ Έχει την κατοχή η Αστραπή, ψάχνει το γκολ. Ενώ μπήκε δυνατά ο Αστέρας έχει ρίξει ρυθμό.

28′ Πολύ καλή η αμυντική λειτουργία της Αστραπής

25′ Κίτρινη κάρτα στον Καλλίδη του Αστέρα για σκληρό μαρκάρισμα

Γεμάτες οι κερκίδες για να στηρίξουν την Αστραπή

22′ Ισορροπεί το παιχνίδι η Αστραπή.

21′ Νέο φάουλ για την Αστραπή σε καλό σημείο. Εκτελεί ο Στασινόπουλος και η μπάλα στο τείχος

19′ Πρώτη καλή φάση του παιχνιδιού από την Αστραπή. Ο Στασινόπουλος εκτελεί λίγο πάνω από το δοκάρι

10′ Αναγνωριστικά τα πρώτα δέκα λεπτά, λίγο πιο επιθετικός ο Αστέρας

Αστραπή Μεσοποταμίας: Κράτσιος, Νικολάου, Παλαιοδήμος, Κράτσιος, Σιοπόβου Κρομλίδης, Σαββόπουλος, Χότζα, Στασινόπουλος, Ταρέλι, Κοκοβίδης

16:31 Ξεκίνησε το παιχνίδι

Πολύς κόσμος στο γήπεδο για να στηρίξει την πρεμιέρα της ομάδας.