Δεύτερη νίκη σερί πέτυχε Μέγας Αλέξανδρος, αυτή τη φορά εντός έδρας απέναντι στο Σούλι Παραμυθιάς.

Η εξέλιξη των αγώνων του ομίλου από το sportsup.gr

Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας – Σούλι Παραμυθιάς 2-1 (1-0 ημιχ.)

90’+2′ ΤΕΛΟΣ – Νίκη της Καλλιθέας με 2-1

90′ Φωτιά έχει πάρει το ματς με το Σούλι να πιέζει συνεχώς

88′ ΓΚΟΛ και 2-1 το Σούλι Παραμυθιάς. Εκπληκτικό γκολ του Νούγια με μακρινό δυνατό σουτ η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα του Κράτσιου.

83′ Ανέβασε… στροφές το Σούλι Παραμυθιάς, ελέγχει όμως το παιχνίδι Καλλιθέα

78′ Αλλαγή για την Καλλιθέα, έξω ο Αντωνιάδης, μέσα ο Παπαδημητρίου

71′ Ελέγχει το παιχνίδι η Καλλιθέα

67′ Αλλαγή για την Καλλιθέα, έξω ο Νικολόπουλος μέσα ο Μηλιάτης

62′ Γκολ του Νικολόπουλου το οποίο όμως δεν μετράει καθώς ο επόπτης έδειξε οφσάιντ.

60′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ και 2-0 ο Νικολόπουλος. Στην εξέλιξη της προηγούμενης φάσης βγήκε στην κόντρα ο Νικολόπουλος και με το κεφάλι κρέμασε τον τερματοφύλακα του Σούλι Παραμυθιάς

58′ Καλή ευκαιρία για το Σούλι από τα πλάγια επιχείρησαν το σουτ, μπλόκαρε ο Κράτσιος

57′ Ανέβηκε ο ρυθμός του αγώνα με υπεροχή της Καλλιθέας

56′ Ευκαιρία για την Καλλιθέα. Ο Σαλβαρίνας επιχείρησε το σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή, λίγο άουτ.

53′ Πολύ πιο δυνατά μπήκε η Καλλιθέα απ’ ότι στο πρώτο ημίχρονο

50′ Ευκαιρία για την Καλλιθέα. Ο Λαδάς εκτέλεσε απευθείας φάουλ έξω από τη μεγάλη περιοχή και η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ.

Ξεκίνησε το β’ ημίχρονο

Ημίχρονο

45’+1′ ΓΚΟΟΟΛΛΛΛ η Καλλιθέα με τον Τάσιο. Βγήκε μόνος με τον τερματοφύλακα και τον κρέμασε.

43′ Πρώτη καλή φάση στην αναμέτρηση για το Σούλι Παραμυθιάς μακρινό σουτ μπλόκαρε ο Κράτσιος

42′ Κακό θέαμα χωρίς καμιά σπουδαία φάση. Η Καλλιθέα έχει την κατοχή αλλά δεν έχει καταφέρει να απειλήσει.

22′ Μέχρι στιγμής καμία ομάδα δεν έχει καταφέρει να απειλήσει την άλλη

15′ Αναγνωριστικά τα πρώτα 15 λεπτά της αναμέτρησης

08′ Πιο αποφασισμένοι οι παίκτες της Καλλιθέας στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης έχοντας την κατοχή χωρίς όμως να έχουν δημιουργήσει κάποια αξιοσημείωτη φάση

15:01 Ξεκίνησε το παιχνίδι