Τεράστια νίκη του Μέγα Αλέξανδρου Καλλιθέας απέναντι στον πρωτοπόρο στη βαθμολογία Μακεδονικό Φούφα με 2-0.

Σε λίγα λεπτά ανάλυση, φωτορεπορτάζ και, φυσικά, το βίντεο του αγώνα

3ος όμιλος
Θρίαμβος Σερβιανών – Κρόνος Αργυράδων 1-1

Ναυπακτιακός – Τηλυκράτης 0-3
Μακεδονικός Σιάτιστας – ΑΕ Λευκίμμης 2-1
Γρεβενά Αεράτα – Θεσπρωτός 1-2
ΑΟ Φλωριάδας – Αχέρων Καναλακίου 0-3 α.α.
Η εξέλιξη των αγώνων από το sportsup.gr

Μέγας Αλέξανδρος – Μακεδονικός Φούφας 2-0 (1-0)

ΤΕΛΟΣ
90’+1 Αλλαγή για την Καλλιθέα, μέσα ο Παπαδημητρίου έξω ο Μηλιάτης
87′ Καλή ευκαιρία για τον Φούφα με τον Τοπαλή. Δυνατό μακρινό σουτ, έδιωξε ο Κράτσιος με τα ακροδάχτυλα σε κόρνερ
82′ Αλλαγή και ο Φούφας, μέσα ο Λιάπτσης, έξω ο Τζουβάρας
82′ Αλλαγή για την Καλλιθέα, έξω ο Αντωνιάδης μέσα ο Παπαδόπουλος
81′ ευκαιρία για την Καλλιθέα με τον Λουδοβάρη να επιχειρεί σέντρα-σουτ έδειξε ο τερμας

80′ Πιέζει ο Φούφας δεν έχει όμως απειληθεί η εστια του Κρατσιου

76′ Αλλαγή για την Καλλιθέα. Μέσα Νικολόπουλος έξω Χασάι

75′ Αλλαγή για τον Φούφα μέσα Σπανδονιδης, έξω Μοσχος

73′ Μεγάλη ευκαιρία για την Καλλιθέα με τον Χασάν. Βγήκε τετ-α-τετ με τον Μπίντση πλάσαρε αλλά η μπάλα πέρασε λίγο αουτ

71′ Αλλαγή για τον Φούφα, έξω ο Μπίντσης, μέσα ο Ευθυμιάδης

63′ Κυρίαρχος του γηπέδου η Καλλιθέα. Έχει τις ευκαιρίες και δεν έχει απειληθεί πέρα από ελάχιστες φορές

58′ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΚΑΛΛΙΘΕΑ! Δοκάρι του Ηλία και παρ’ ολίγο το 3-0

56 Αλλαγή για τον Φούφα, μέσα ο Ματουλας έξω ο Σβίρος

52′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ ΚΑΙ 2-0 ο Ηλίας πέρασε δύο παίκτες και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα

50′ δυνατά μπήκε στο β’ ημίχρονο η Καλλιθέα

17:05 Ξεκίνησε το παιχνίδι

Ημίχρονο και 1-0 η Καλλιθέα. Έχει την κατοχή ο Φούφας, αλλά ελέγχει η Καλλιθέα, που σήμερα παρουσιάζει εξαιρετική εικόνα.

42′ Αμύνεται καλά η Καλλιθέα και ψάχνει ένα ακόμα γκολ με αντεπιθέσεις

33′ Ψυχωμένο ποδόσφαιρο από τους παίκτες της Καλλιθέας

28′ Ανατροπή του Ηλία μέσα στην περιοχή, ο διαιτητής λέει παίζεται. Έντονες διαμαρτυρίες από την Καλλιθέα

26′ Μεγάλη ευκαιρία για το 2-0 μέσα από τη μεγάλη περιοχή ο Μηλιάτης επιχείρησε το σουτ η μπάλα ψηλά

22′ Αναγκαστική αλλαγή για την Καλλιθέα. Βγαίνει ο Τάσιος, στη θέση του ο Λουδοβάρης

20′ Ελαφρά υπέροχη του Φουφα που πιέζει

13′ Σουτ του Μαυροματίδη που προσπάθησε να κρεμάσει τον Κράτσιο

10′ Μοιρασμένο το παιχνίδι.

07′ Δοκάρι για τον Μακεδονικό. Σουτ του Μαυροματίδη, η μπάλα στο αριστερό δοκάρι του Κράτσιου.

05′ ΓΚΟΟΟΟΟΛ ο Ηλίας. Φοβερό σουτ με εξωτερικό φάλτσο στο γάμα.

16:01 Ξεκίνησε το παιχνίδι

Καλλιθέα: Κράτσιος, Τσόπρας, Ηλίας Β., Λαδάς, Μήνος, Σαλβαρίνας, Μηλιάτης, Γκέκας, Τάσιος, Αντωνιάδης, Χασάι (Παπαδόπουλος, Νικολόπουλος, Λουδοβάρης, Σίσκος, Παπαδημητρίου, Τσακλίδης, Παπαθανασίου)

Μακεδονικός: Μπίντσης Τ., Σιδηρόπουλος, Σβίρος, Τακίδης, Τζουβάρας, Μπίντσης Ν., Τοπαλής, Μόσχος, Χαϊτάς, Καλογιαννίδης, Ματροματίδης (Μάτουλας, Λιάπτσης, Ευθυμιάδης, Σταυρίδης, Σπανδωνίδης, Τουλουμενίδης Ι., Τουλουμενίδης Φ.)