H ποδοσφαιρική χρονιά ανοίγει με το SUPER CUP, έναν αγώνα που θα συμμετέχουν η πρωταθλήτρια ομάδα της Α’ Κατηγορίας Αστραπή Μεσοποταμίας και ο Κυπελλούχος της αγωνιστικής περιόδου 2018-19, Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας. Οι δύο ομάδες θα αναμετρηθούν με στόχο να κατακτήσουν τον πρώτο τίτλο της χρονιάς, το 2ο Super Cup της Ε.Π.Σ. Καστοριάς. Ο αγώνας ξεκινά στις 17:00.
ΚΑΝΕΤΕ ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ
Τέλος. Νικητής με 2-1 η Καλλιθέα
90′ στις καθυστερήσεις πλέον το παιχνίδι
87′ έχει πάρει φωτιά το παιχνίδι με συνεχείς αντεπιθέσεις
82 ΓΚΟΟΟΟΛ ο Μητρουλης και 1-2 μπροσρα ξανα η Καλλιθέα
78  τεράστια ευκαιρία της αστραπής για το 2-1 αλλά η μπάλα πέρασε άουτ από σουτ του Σιοποβου
75′ ΓΚΟΟΟΟΛ και 11 η Αστραπή με τον Κοκοβιδη
72′ μεγάλη πίεση από τη Μεσοποταμία χωρίς όμως να μπορεί να βρει δίχτυα
60′ Ανέβασε στροφές η Αστραπή και πιέζει για το γκολ της ισοφάρισης.
50′ ΓΚΟΟΟΛ 1-0 η Καλλιθέα με γκολ του Ντούκα έπειτα από λάθος έξοδο του τερματοφύλακα της Αστραπής.
Ημίχρονο: Μοιρασμένο το παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο, με μικρή υπεροχή της Μεσοποταμίας.
40′ μπήκαμε στο τελευταίο πεντάλεπτο του πρώτου ημιχρόνου χωρίς καμία ουσιαστική φάση και με ελάχιστο θέαμα
30′ Παραμένει το 0-0
22′ μοιρασμένο το παιχνίδι με ευκαιρίες και για τις δύο ομάδες.  Δεν έχουμε δει ακόμα τη μεγάλη ευκαιρία.
0-0 το σκορ

10′ γεμάτες κερκίδες στο γήπεδο της Μεσοποταμίας η οποία  αγωνίζεται με νέα εμφάνιση

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: ΤΖΑΜΟΣ Δ.
Α’ ΒΟΗΘΟΣ : ΣΙΔΕΡΙΔΗΣ Χ.
Β’ ΒΟΗΘΟΣ : ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ Κ.
4ος ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ : ΤΣΙΜΟΠΟΥΛΟΣ Θ.
ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ : ΚΑΚΟΣ Α.