Την Δόξα Κορησού υποδέχθηκε στο γήπεδό της η Αστραπή Μεσοποταμίας, στα πλαίσια του ημιτελικού κυπέλλου RE/MAX Key της ΕΠΣ Καστοριάς. Η γηπεδούχος νίκησε με ανατροπή 3-2 και προκρίθηκε στον τελικό που θα αντιμετωπίσει την καλλιθέα.

Τον αγώνα διεύθυνε ο Θ. Τσιμόπουλος από, με α’ βοηθό τον Χ. Σιδερίδη και β΄ βοηθό τον Κ. Τριανταφυλλίδη, ενώ παρατηρητής θα είναι ο Α. Δούκας.

ΔΕΙΤΕ ΞΑΝΑ ΤΗΝ ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Αστραπή Μεσοποταμίας – Δόξα Κορησού 3-2 (0-1 α΄ημίχρονο)

ΤΕΛΟΣ
90+1′ ΓΚΟΛ! Ο Καραγιάννης από τα πλάγια κρέμασε τον Κράτσιο 3-2
90′ Ο Καραμάνιδης βγήκε μόνος με τον Κολλάρα, με τον πορτιέρο να αποκρούει και να παραχωρεί το κόρνερ
89′ Κεφαλιά από κοντά ο Βρέστα, μπλόκαρε ο Κράτσιος
86′ ΓΚΟΛ! Έσπασε από δεξιά ο Ταρέλι και ο Καραμανίδης σούταρε για το 3-1
84′ Σέντρα από δεξιά ο Καραμανίδης, ο Χάντρι έπιασε την κεφαλιά και λίγο άουτ
75′ Έπεσε ο ρυθμός του αγώνα
71′ ΓΚΟΛ! από κόρνερ του Στασινόπουλου, κεφαλιά και γκολ ο Σιοπόβου 2-1
68′ ΓΚΟΛ! Χαμηλή σέντρα από δεξιά ο Ταρέλι και ο Κοκοβίδης την έστειλε στα δίχτυα για την ισοφάριση 1-1
65′ Σουτ του Παντελή Γάκκια, μπλόκαρε ο Κράτσιος
64′ Σουτ του Καραμανίδη μέσα από την περιοχή, μπλόκαρε ο Κολλάρας
63′ απευθείας εκτέλεση φάουλ του Στασινόπουλου, άουτ η μπάλα
56′ πιέζει η Αστραπή, στην αντεπίθεση η Κορησός
54′ Τεράστια ευκαιρία για την Αστραπή. Σουτ του Κοκοβίδη, η μπάλα σταμάτησε στο δεξί κάθετο δοκάρι.
16:05 Ξεκίνησε το β’ ημίχρονο
Ημίχρονο
42′ Ζητάει πέναλτι η Αστραπή σε ανατροπή του Σιοπόβου
32′ Μακρινό σουτ του Τρεμόπουλου, χωρίς πρόβλημα μπλόκαρε ο Κράτσιος
27′ Χωρίς φάση τα τελευταία λεπτά
22′ Πιέζει η Αστραπή για την ισοφάριση
19′ καλή ευκαιρία για την Αστραπή, σουτ ο Κοκοβιδης, λίγο πάνω από το οριζόντιο
16′ Μακρινό σουτ του Κοκοβίδη (Αστραπή), λίγο άουτ
13′ Δυνατά και οι δύο ομάδες
08′ Σουτ του Ταρέλι από τα πλάγια, έδιωξε ο Κολλάρας
05′ ΓΚΟΛ! Λ. Μηλιάτης και 0-1. Λάθος στην άμυνα, εκτός θέσης ο Κράτσιος, σούταρε ο Μηλιάτης και γκολ
03′ Πρώτη καλή ευκαιρία για την Κορησό, σουτ δυνατό του Βρέστα, απέκρουσε ο Κράτσιος
15:05: Ξεκίνησε το Ματς
Αστραπή Μεσοποταμίας: Κράτσιος Χ., Παπαχρήστου, Παλαιοδήμος, Κράτσιος Α.,  Καραμανίδης Γρ., Σιοπόβου, Καραπαρίδης, Βασιλειάδης, Στασινόπουλος,, Ταρέλι, Κοκοβίδης.
Κορησός: Κολλάρας, Μαρκόπουλος, Τσιόπρας, Στούμπος, Πνευμονίδης, Γάκκιας Π., Τρεμόπουλος, Μηλιάτης Δ., Βρέστα, Γάκιας ε., Μηλιάτης Ε.