Με ήττα αποχαιρέτησε τη Γ’ Εθνική η Καλλιθέα – 0-2 από τη Λευκίμμη

Δείτε την εξέλιξη του αγώνα και σε λίγη ώρα το post game, φωτορεπορτάζ και βίντεο.

3ος όμιλος
Θρίαμβος Σερβιανών – Θεσπρωτός 0-3
Κρόνος Αργυράδων – Τηλυκράτης 1-0
Γρεβενά Αεράτα – Μακεδονικός Σιάτιστας 0-2
Ναυπακτιακός – Αχέρων Καναλακίου 0-1
Σούλι Παραμυθιάς – ΑΟ Φλωριάδας 3-0 α.α.
Η εξέλιξη των αγώνων του ομίλου από το sportsup.gr

Μέγας Αλέξανδρος – ΑΕ Λευκίμμης 0-2 (0-1)

ΤΕΛΟΣ

90′ Τριπλή αλλαγή για την Καλλιθέα. Έξω Μηλιάτης Παπαδόπουλος Κράτσιος. Μέσα Τζιάρας Τσακλιδης Αποστολίδης Και οι τρεις που μπήκαν είναι από την Κ14.

83′ Έπεσε κι άλλο ο ρυθμός του αγώνα

75′ Έπεσε ο ρυθμός του αγώνα

62′ ΓΚΟΛ! για τη Λευκίμμη και 0-2. Ο Κιπτίου βγήκε μόνος με τον Κράτσιο και τον πλάσαρε για το 0-2

50′ Μεγάλη ευκαιρία για την Λευκίμμη. Η μπάλα πέρασε και τον Κράτσιο αλλά ο Ηλίας έβαλε το σώμα και την έδιωξε λίγο πριν κατάληξη στην εστία

16:10 Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

45′ Τέλος ημιχρόνου

41′ Πολύ κοντά στο γκολ η Καλλιθέα. Ο Ηλίας από δεξιά αλλά η μπάλα πέρασε από όλους. Για λίγο δεν έπιασαν το σουτ οι επιθετικοί της Καλλιθέας. Ο Ηλίας από δεξιά σεντραρε αλλά η μπάλα πέρασε από όλους.

33′ ΓΚΟΛ! για τη Λευκίμμη με κεφαλιά του Γαστεράτου

30′ Καλή ευκαιρία για την Καλλιθέα ο Νικολόπουλος δοκίμασε το σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή. Η μπάλα κόντραρε σε πόδια πήρε πορεία προς την εστία ο τερματοφύλακας έδιωξε με τα ακροδάχτυλα σε κορνερ

25′ Καλύτερη επιθετικά η Λευκίμμη αλλά η Καλλιθέα αμύνεται καλά

19′ Καλή ευκαιρία για την Λευκίμμη. Τετ α τετ, απέκρουσε ο Κράτσιος

11′ Οριζόντιο δοκάρι για την Λευκίμμη. Κόρνερ και μετά σουτ πήρε ύψος η μπάλα και πήγε στο δοκάρι

07′ Ανεβάζει ρυθμό η Καλλιθέα

03′ Πρώτη καλή φάση στο παιχνίδι για τη λευκίμμη, στο 3 μακρινό σουτ η μπάλα πέρασε αουτ.

15:06 Ξεκίνησε το παιχνίδι

Η εντεκάδα της Καλλιθέας: Κράτσιος, Λαδάς, Τσόπρας, Ηλίας, Γκέκας, Παπαδημητρίου, Αντωνιάδης, Παπαδόπουλος, Μηλιάτης, Χασάι, Νικολόπουλος