Με ένα γκολ στο 91′ έχασε τον πολύτιμο βαθμό της ισοπαλίας ο Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας από τον Θεσπρωτό. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο α’ μέρος, ισοφάρισε ο Σαλβαρίνας στο 84′ και στο 91 ο Γώγος «εκτέλεσε» την Καλλιθέα κάνοντας το τελικό 2-1.

3ος όμιλος
Μακεδονικός Σιάτιστας – Μακεδονικός Φούφα 0-3
Γρεβενά Αεράτα – Ναυπακτιακός 0-6
Αχέρων Καναλακίου – Σούλι Παραμυθιάς 1-1
ΑΕ Λευκίμμης – Κρόνος Αργυράδων 0-0
ΑΟ Φλωριάδας – Θρίαμβος Σερβιανών 0-3 α.α.
Η εξέλιξη των αγώνων του Ομίλου από το sportsup.gr

Θεσπρωτός – Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας 2-1(1-0 Ημίχρονο)

94′ ΤΕΛΙΚΟ 2-1
93′ Με 8 ο Θεσπρωτός για καθυστερήσεις… Αποβλήθηκαν
Πανταζής και Κασαράτε
91′ ΓΚΟΛ Ο ΘΕΣΠΡΩΤΟΣ!!!! Σουτ του Γώγου από πλάγια θέση, γλίστρησε ο Κράτσιος και γκολ
90′ Συμπληρώθηκε η κανονική διάρκεια
84′ ΓΚΟΟΟΛ!!! Κλέβει ο Σαλβαρίνας και 1-1
75′ Έξω ο Γκέκας, μέσα ο Μηλιάτης
70′
Μεγάλη ευκαιρία για τον Θεσπρωτό. Πλάσαρε ο Κωνσταντίνου και απέκρουσε ο Κράτσιος
66′
Ωραίο σουτ του Χασάι, μλόκαρε ο Κωνσταντάκος.
64′ Με 10 ο Θεσπρωτός. Δεύτερη κίτρινη και κόκκινη. Εκτός ο σκόρερ της ομάδας Πόζογλου
61′ Μεγάλη ευκαιρία για την Καλλιθέα. Κεφαλιά του Τάσιου, μπλόκαρε ο Κωνσταντάκος.
60′ Χωρίς τη μεγάλη φάση τα πρώτα 15′ του Β’ Ημιχρόνου
52′ Ευκαιρία για τον Θεσπρωτό. Σούτ από το ύψος του πέναλτι, άουτ
46′
Ξεκίνησε το παιχνίδι (1-0 το σκορ με πέναλτι του Πόζογλου)
45′ Ημίχρονο
40′
Νέο σούτ του Κασαράτε δίπλα από το κάθετο δοκάρι
39′ Γκολ για τον Θεσπρωτό. Και κίτρινη στον Κράτσιο για διαμαρτυρία.  Έντονες διαμαρτυρίες της Καλλιθέας για ανύπαρκτο πέναλτι
38′ Πέναλτι για τον Θεσπρωτό. Θα το εκτελέσει ο Πόζογλου
32′ Νέο σουτ από τον Φούντζουλα αυτή τη φορά, διώχνει ο Κράτσιος. Πιέζει ο Θεσπρωτός το τελευταίο 10λεπτο.
31′ Πιέζει ο Θεσπρωτός. Σουτ του Πόζογλου, δίπλα από το κάθετο δοκάρι
25′ Δυνατό σουτ του Κωνσταντίνου (Θεσπρωτός) στο οριζόντιο δοκάρι
24′ Σουτ του Τοπάλι (θεσπρωτός). Μάζεψε ο Κράτσιος
20′ Πρώτη καλή φάση στον αγώνα. Φάουλ του Σαλβαρίνα έξω από την περιοχή, απέκρουσε ο τερματοφύλακας.
15′ Ισορροπημένο το παιχνίδι, κυρίως στο κέντρο χωρίς φάσεις
10′ Αναγνωριστικά τα πρώτα 10′ λεπτά
15:02 Ξεκίνησε το παιχνίδι