Την δεύτερη νίκη του στο πρωτάθλημα πανηγύρισε σήμερα το απόγευμα στο ΔΑΚ Άργους Ορεστικού ο ΓΠΟ Καστοριάς!

Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα παρά τις πολλές απουσίες -αγωνίστηκε χωρίς την Νικόλ Τζιάρα, την Κυριζάκη, την Παπαδηλέρη και την Τάσιου (που ακόμη ταλαιπωρείτε από τον περσινό τραυματισμό της)- κατάφερε να πάρει τη νίκη από τον Αγροτικό Αστέρα Ευόσμου με το ευρύ σκορ 5-1!

Τα κορίτσια του Χρήστου Καλύβα αν και άργησαν να βρουν τα πατήματά τους και μάλιστα θα μπορούσαν να βρεθούν πίσω στο σκορ, καθώς οι αντίπαλές τους έχασαν κάποιες καλές ευκαιρίες, μπόρεσαν να πετύχουν στο 1ο ημίχρονο δύο τέρματα (2-0).

Στην αρχή της επανάληψης, οι φιλοξενούμενες μείωσαν προσωρινά σε 2-1, όμως ο ΓΠΟ Καστοριάς από εκεί και ύστερα ανέβασε τον ρυθμό του και πέτυχε ακόμη τρία τέρματα γράφοντας στο φετινό πρωτάθλημα τη 2η νίκη του σε τρία ματς.

Τα γκολ για την ομάδα μας πέτυχε η Μαρία Μπασούρη (2 τέρματα), η Μυρτώ Γκόγκου (2 τέρματα) και η Ανδριάνα Μάρκου, ενώ να σημειώσουμε πως καθώς το σκορ βρισκόταν στο 5-1 η τερματοφύλακας της Καστοριάς, Φόρλιακα, απέκρουσε πέναλτι.

Τέλος, στην επόμενη αγωνιστική (4η) που θα πραγματοποιηθεί στις 31 Οκτωβρίου (λόγω των Εθνικών ομάδων) ο ΓΠΟ Καστοριάς θα αναμετρηθεί, εκτός έδρας, με τις Ελπίδες Καρδίτσας.

ΓΠΟ Καστοριάς (Χρήστος Καλύβας): Φορλιακα(Τ), Καϊδατζή, Πετρογιάννη, Κωστάρα, Φασίδου, Μάρκου, Παπαγερίδου, Τριγούτη, Κωσταρέλα, Γκόγου Μπασούρη
Αλλαγές: Τσεχελίδου, Ροβιθάκη, Κιοσέ και Παστρωμά