Άλλη μια αγωνιστική που η ομάδα του ΓΠΟ Καστοριάς δεν παίρνει αυτό που της αξίζει.

Αυτή την φορά, το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα, γνώρισε την ήττα από τον ΑΡΗ Θεσσαλονίκης με σκορ 2-0, στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής της Α΄Εθνικής Γυναικών.

ΓΠΟ Καστοριάς:

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας μπήκε δυνατά και έδειξε ότι θα κυνηγήσει τη νίκη χάνοντας 3 κλασικές ευκαιρίες ενώ είχε και ένα ακυρωθέν γκολ!
Κόντρα στη ροή του αγώνα και ύστερα από δύο στιγμές ολιγωρίας βρεθήκαμε να χάνουμε 2-0.

Από το σημείο εκείνο ο Άρης είχε την πρωτοβουλία χωρίς όμως να απειλήσει σοβαρά την εστία μας!

Στο δεύτερο ημίχρονο τα κορίτσια μας μπήκαν δυνατά αλλά η κούραση έκανε την εμφάνιση της με αποτέλεσμα να οδηγούνται σε αβίαστα λάθη κ να μην μπορούν να γίνουν απειλητικές!

Παρόλα αυτά, στα τελευταία λεπτά η ομάδα μας κυνήγησε το γκολ χάνοντας 2 μεγάλες ευκαιρίες.

Πιο συγκεκριμένα, στην πρώτη περίπτωση το δοκάρι σταμάτησε το σουτ της Τζιάρα ενώ στη δεύτερη η αμυντικός πρόλαβε και έδιωξε την μπάλα πάνω στη γραμμή ύστερα από ψηλοκρεμαστό πλασέ της ίδιας παίχτριας!

Αρχική 11αδα: ΠΕΤΚΑΝΑ(Τ), ΚΩΣΤΑΡΑ, ΓΚΟΓΚΟΥ, ΣΙΔΟΠΟΥΛΟΥ, ΚΑΪΔΑΤΖΗ, ΦΑΣΙΔΟΥ, ΜΑΡΚΟΥ, ΚΩΣΤΑΡΕΛΑ, ΤΖΙΑΡΑ, ΚΥΡΙΖΑΚΗ, ΜΠΑΣΟΥΡΗ

Αλλαγές: ΠΑΠΑΓΕΡΙΔΟΥ, ΜΟΥΡΤΣΕΚΑ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ, ΛΙΟΥΛΙΑ, ΡΟΒΥΘΑΚΗ