Άνετη επικράτηση των κοριτσιών της Καστοριάς πριν από λίγο στο ΔΑΚΚ επί της Σειρήνας με σκορ 3-0, στα πλαίσια της 11ης αγωνιστικής της Β΄ Εθνικής κατηγορίας.

Τα κορίτσια του Χρήστου Καλύβα είχαν ένα εύκολο απόγευμα, ήταν αν ανώτερα σε όλα τα επίπεδα από τον αντίπαλό τους, έλεγχαν το παιχνίδι από το πρώτο λεπτό και αυτό φάνηκε στο τελικό αποτέλεσμα.

Όσων αφορά το ματς αυτό καθαυτό, το γυναικείο αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα μπήκε δυνατά στο παιχνίδι από την πρώτη στιγμή και στο 12ο λεπτό του αγώνα έβαλε τα… θεμέλια για την άνετη αυτή νίκη του με την Τζιάρα, η οποία με ωραίο ψηλοκρεμαστό σουτ έκανε το 1-0. Οκτώ λεπτά αργότερα (20’) η ίδια παίκτρια πλασάροντας υποδειγματικά την αντίπαλο τερματοφύλακα ανέβασε τον «πήχη» του σκορ (2-0) με το οποίο και οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια με την λήξη του α’ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη του αγώνα, ο ΓΠΟ Καστοριάς μπήκε με την ίδια νοοτροπία και επτά λεπτά μετά την έναρξη του Β’ ημιχρόνου (52’) η Τάσιου με δυνατό σουτ διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

ΓΠΟ Καστοριάς (Χρήστος Καλύβας): Δημητριάδου, Γκάνα Λιούλία, Τζανόπουλου, Γκόγκου, Μάρκου, Μουρτσέκα, Τάσιου, Φασίδου, Τζιάρα, Κυριζάκη