Την πρώτη της ήττα γνώρισε -πριν από λίγο- εκτός έδρας η ομάδα της Μεσοποταμίας, η οποία κρατήθηκε ζωντανή στη διεκδίκηση βαθμού για 53 λεπτά.

Ρεπορτάζ: Δημήτρης Δέλλιος

Σε ένα παιχνίδι που μέχρι και τις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου δεν είχε σχεδόν καμία καλή ευκαιρία και για τις δύο ομάδες και όλα ήταν στο «μηδέν», η Αστραπή Μεσοποταμίας τελικά γνώρισε την πρώτη της ήττα στη φετινή αγωνιστική περίοδο, στην Νέα Καλλικράτεια, από την τοπική και ομώνυμη ομάδα με σκορ 3-0.

Οι παίκτες του Γιώργου Τομόπουλου, είχαν σε γενικές γραμμές μια καλή εμφάνιση με το δυνατό τους χαρτί και πάλι ναι είναι η άμυνά τους, όμως το γκολ που δέχθηκαν στο 53′ από τον Ξανθόπουλο με πέναλτι ήταν μοιραίο, μιας και αναγκάστηκαν να πιέσουν περισσότερο για την ισοφάριση, δίνοντας χώρο στους γηπεδούχους, οι οποίοι το εκμεταλλεύτηκαν και στο 76′ με τον Γκέρι έκαναν το 2-0. Το τελικό σκορ (3-0) διαμόρφωσε στο 90′ ο Κύρκου.

Τέλος, οι «κιτρινόμαυροι» την επόμενη Κυριακή (6-10-2019) αντιμετωπίζουν στην έδρα τους τον Μακεδονικό.