Τελικό σκορ στο δημοτικό στάδιο Άρτας. Η Αστραπή Μεσοποταμίας πήρε το διπλό με 0-2

Οι «δώδεκα» της Αστραπής που θύμισαν τους 300 του Λεωνίδα με τεράστια εμφάνιση με πάθος και πείσμα απέδειξαν πως αδίκησαν τους εαυτούς τους στα προηγούμενα παιχνίδια και πέρασαν από την Άρτα με σκορ 0-2. Οι γηπεδούχοι μετά απο ένα καλό ξεκίνημα πίεσαν ψηλά και χάνοντας μεγάλες ευκαιρίες μεταξύ των 2 εξουδετέρωσε ο τερματοφύλακας μας σωτήρια και χάνοντας ένα πέναλτι που πέρασε αουτ δεν κατάφεραν να πάρουν κεφάλι στο σκορ πηγαίνοντας στα αποδυτήρια με το 0-0. Στην επανάληψη αμφότερες και οι δυο ομάδες έχασαν πολύ μεγάλες ευκαιρίες με πρωταγωνιστές τους δυο τερματοφύλακες αφού έκαναν εκπληκτικές επεμβάσεις κρατώντας μέχρι το τελευταίο δεκάλεπτο το μηδέν. Το σκορ άνοιξε η «χρυσή αλλαγή» ο Κώστας Παλαιοδήμος με εκπληκτικό τελείωμα απο τα πλάγια και λίγο αργότερα ο Εστιαδης μετά από γύρισμα του Σωτηριαδη μέσα απο την μικρή περιοχή έβαλε το κερασάκι στην τούρτα κάνοντας το τελικό 0-2. Συγχαρητήρια σε όλους τους παίχτες μας για την τεράστια προσπάθεια και την μεγάλη νίκη και την απόδειξη ότι δικαίως φοράνε την βαριά φανέλα της Αστραπής!!! Συνεχίζουμε δυναμικά στον επόμενο εντός έδρας αγώνα με την Θύελλα Κατσικά της ΕΠΣ Ιωαννίνων.
Αρχική εντεκάδα: Μεϊμαρίδης, Λαζαρίδης, Καραμανίδης, Κράτσιος, Αμανατίδης Θ.