Σκοράροντας δύο φορές στην επανάληψη, η ομάδα μας πήρε μία δύσκολη νίκη με σκορ 1-2 απέναντι σε μία εξαιρετική ομάδα!

Στο πρώτο 45λεπτο η ομάδα μας φαινόταν αρκετά αγχωμένη μένοντας μακριά από τον καλό της εαυτό ενώ για πρώτη φορά φέτος δεν ήταν καθόλου παραγωγική με το ημίχρονο να κλείνει χωρίς τέρματα!

Στο δεύτερο ημίχρονο τα κορίτσια μας μπήκαν αποφασισμένα και με δύο γκολ στα πρώτα λεπτά της επανάληψης, έβαλαν τις βάσεις για την τρίτη συνεχόμενη νίκη!

Οι Τρικαλινές ήταν πολυ δραστήριες κυνηγώντας το γκολ σε όλη την διάρκεια του ματς χωρίς όμως αποτέλεσμα μέχρι το 77′, σημείο στο οποίο μείωσαν το σκορ βάζοντας φωτιά στο παιχνίδι χωρίς όμως να αλλάξει κάτι με την ομάδα μας να παίρνει το ροζ φύλλο αγώνα!