Αποτελέσματα αγώνων των τμημάτων του Α.Σ Καστοριάς για το Σαββατοκύριακο 19 – 20 Οκτωβρίου 2019.

Η ανακοίνωση της ομάδας:

Πρεμιέρα για την Ανδρική ομάδα του Α.Σ. Καστοριάς της Α’ Ε.ΚΑ.Σ.ΔΥ.Μ. και ολοκλήρωση της αγωνιστικής δραστηριότητας των τμημάτων του Α.Σ. Καστοριάς, πετυχαίνοντας 3 στα 3!

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ
Α.Σ. ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ – Α.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ 67-69

Νίκη στην πρεμιέρα της Α’ Ε.ΚΑ.Σ.ΔΥ.Μ. για την ομάδα του Α.Σ. Καστοριάς στην Κοζάνη, απέναντι στον τοπικό Ηρακλή. Η ομάδα μας έχοντας πολλά σκαμπανεβάσματα στην απόδοσή της και αφού δεν μπόρεσε στα τρία δεκάλεπτα να πάρει μια διαφορά ασφαλείας στο σκορ, βρέθηκε να μένει πίσω στο τέταρτο δεκάλεπτο. Έτσι τα τελευταία λεπτά με πολλά ψυχικά αποθέματα χρειάστηκε να κάνει την ανατροπή για να πάρει την πρώτη της νίκη.

Δεκάλεπτα: 14-15, 26-32, 45-48 και 67-69

Α.Σ Καστοριάς (Καραταγλιδης): Τσίμτσιος 2, Ιατρόπουλος 11, Νέστορας 12, Ήργης, Καλαφατίδης 4 , Πελαγίδης, Καλαϊτζίδης, Τερσενίδης 9, Δαραβίγκας 9 (2) Ξάνθης 2 Καραβατάκης 20 (3) και Δαμιανού Αν.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ – Α.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ 37-69

Τα κορίτσια με μόλις επτά άτομα και παίζοντας πολύ καλό μπάσκετ, πήραν άνετη νίκη μέσα στο Αμύνταιο επί του τοπικού Αίαντα.

Δεκάλεπτα: 13-22, 2-19, 10-17 και 12-11

Α.Σ. Καστοριάς (Ντόντης): Κρανιά 7 (1), Πολίσι, Τσαχτσίρα 23, Θυμιοπούλου 23, Χατζηιορδανίδου 6, Σεβασλίδου 6, και Μάκρα 2.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ
Φ.Ο. ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ – Α.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ 71-74

Για την 3η αγωνιστική του Παιδικού Πρωταθλήματος, η ομάδα του Α.Σ. Καστοριάς διατήρησε το αήττητο , περνώντας από τη δύσκολη έδρα του Πρωτέα Γρεβενών. Το παιχνίδι ήταν συναρπαστικό στη διακύμανση του σκορ με την ομάδα μας να παίζει πολύ όμορφο μπάσκετ κατά διαστήματα και να πετυχαίνει μια σπουδαία νίκη.

Δεκάλεπτα: 21-29, 41-33, 52-52 και 71-74

Α.Σ. Καστοριάς (Καραταγλίδης): Κέδρος 8 (1), Φάσσας 11 (1), Μονοβασίλης 6, Παπαδημητρίου 22 (6), Πιπερόπουλος, Βασιλειάδης, Καλαϊτζίδης 7 (1), Τσαχτσίρας 20, Βλαχάβας, Κωνσταντίνου, Βλάχος και Κωστάρας.