ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΓΩΝΩΝ ΤΜΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥ Α.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ – Άροσις 12 & 13 ΜΑΡΤΙΟΥ

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ
Α.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ – Α.Π.Σ. ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ 73-66

Με νίκη ξεκίνησε η Παιδική ομάδα του Α.Σ. Καστοριάς τη Β΄ φάση του Πρωταθλήματος της Ε.ΚΑ.Σ.ΔΥ.Μ., αντιμετωπίζοντας τον Α.Π.Σ. Αρίων Πτολεμαΐδας.

Σ’ ένα συναρπαστικό παιχνίδι οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες με 62-62.

Έτσι το ματς, οδηγήθηκε στην παράταση, με τελικό νικητή την ομάδα μας, με σκορ 73-66.

Ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλο τον κόσμο που στήριξε με την παρουσία του τις ομάδες μας, και τις δύο μέρες!

Δεκάλεπτα: 18-16, 34-34, 45-44 και 62-62 ΠΑΡΑΤΑΣΗ & ΤΕΛΙΚΟ 73-66.

Α.Σ. Καστοριάς (Καραταγλίδης): Παπαγιάννης, Φιλιππίδης 2, Πιπερόπουλος 21(1), Παναγιωτίδης, Ντόντης 23(4), Λαγγιώτης 11, Κώτσης, Ταμήλιας, Μονοβασίλης Αλ. 12, Φράγκος 2, Κωνσταντίνου Σ. 2 και Μαυροδήμος.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ Γ΄ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ
Α.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ-ΑΡΟΣΙΣ VS Σ.Α.Α.Κ. ΑΝΑΤΟΛΙΑ 68-72

Το αρνητικό σερί συνεχίστηκε για τον Α.Σ. Καστοριάς-άροσις στη Γ΄ Εθνική. Ήττα και μάλιστα εντός έδρας από το κολλέγιο Ανατόλια.

Η ομάδα μας αντιμετωπίζοντας έναν αντίπαλο που παίζει κάθε Κυριακή τελικούς για την παραμονή του στην κατηγορία, παρουσιάστηκε χλωμή και μόνο στο 4ο δεκάλεπτο αντέδρασε, αλλά δυστυχώς ήταν αργά με αποτέλεσμα, το ροζ φύλλο του αγώνα να πάει στο Ανατόλια.

Δεκάλεπτα: 15-15, 32-33, 47-56 και 68-72.

Α.Σ. Καστοριάς-ΑΡΟΣΙΣ (Καραταγλίδης): Παπαμαργαρίτης 6, Χότζα Ε.10, Μπέγος 9(2), Κέδρος, Βλάχος 20(2), Τερσενίδης 10, Παπαγεωργίου, Καλαϊτζίδης 5, Ξάνθης, Κορομπίλιας 2, Παντελίδης 3(1) και Παπαδημητρίου 3(1).