Άξιζε τη νίκη ο ΓΠΟ Καστοριάς στα Γιάννενα αλλά τελικά γνώρισε την ήττα με σκορ 1-0.

ΓΠΟ Καστοριάς:

Μίλησε ο άγραφος νόμος του ποδοσφαίρου!

ΚΡΑΤΑΜΕ ΤΗΝ ΣΠΟΥΔΑΙΑ ΕΜΦΆΝΙΣΗ!!!!

Η ομάδα μας είδε την τύχη να της γυρίζει την πλάτη σε περισσότερες από 10 φορές.

Στο πρώτο ημίχρονο τα κορίτσια μας έκλεισαν στο μισό γήπεδο τις αντίπαλες και έχασαν αμέτρητες ευκαιρίες να ανοίξουν το σκορ ενώ είδαν 1 φορά την μπάλα να σταματάει στο δοκάρι!

Στο 2ο ημίχρονο οι αντίπαλες προσπάθησαν να αντιδράσουν έχοντας 1 δοκάρι ενώ πέτυχαν το γκολ στο 82′ με μακρινή εκτέλεση φάουλ.

Τα κορίτσια μας είχαν την υπεροχή σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης, είδαν ακόμα 2 φορές στο 2ο ημίχρονο την μπάλα να σταματάει στο δοκάρι και την τερματοφύλακα της γηπεδούχου ομάδας να κάνει φανταστικές αποκρούσεις, σε ένα παιχνίδι που θα μπορούσαμε να πετύχουμε μία εύκολη νίκη με μεγάλο σκορ!

Αρνητικός πρωταγωνιστής η διαιτητής που αρνήθηκε πέναλτι σε σκληρό μαρκάρισμα πάνω στην Μπασούρη ενώ το ίδιο έκανε σε πολλές ακόμα περιπτώσεις σκληρών μαρκαρισμάτων!

Αρχική 11αδα: ΠΕΤΚΑΝΑ(Τ), ΚΩΣΤΑΡΑ, ΓΚΟΓΚΟΥ, ΚΑΪΔΑΤΖΗ, ΠΕΤΡΟΓΙΑΝΝΗ, ΦΑΣΙΔΟΥ, ΜΑΡΚΟΥ, ΚΥΡΙΖΑΚΗ, ΤΖΙΑΡΑ, ΜΠΑΣΟΥΡΗ, ΤΑΣΙΟΥ

Αλλαγές: ΚΩΣΤΑΡΕΛΑ, ΜΟΥΡΤΣΕΚΑ, ΣΙΔΟΠΟΥΛΟΥ