Για ακόμη ένα παιχνίδι η ομάδα της Αστραπής Μεσοποταμίας δεν κατάφερε να πάρει κάποιο θετικό αποτέλεσμα και γνώρισε στο γήπεδό της την 10η ήττα στο πρωτάθλημα από τον Θερμαϊκό Θέρμης με σκορ 0-5.

Ρεπορτάζ: Δημήτρης Δέλλιος

Συγκεκριμένα, οι «κιτρινόμαυροι» αν και είχαν καλό αγωνιστικό πρόσωπο στο πρώτο ημίχρονο βρέθηκαν πίσω στο σκορ (0-1) από το 12ο λεπτό. Οι γηπεδούχοι θα μπορούσαν να είχαν φέρει το ματς στα… ίσια στο 27′, αλλά ο αρχηγός της ομάδας, Γρηγόρης Καραμανίδης, αστόχησε από τα 11 μέτρα του πέναλτι, ενώ ο Θερμαϊκός διεύρυνε κι άλλο το σκορ (0-2) στο 32′.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι μπήκαν και πάλι δυνατά στο παιχνίδι και πήραν δίκαια τη νίκη και τους 3 βαθμούς, χάριν τους οποίους παρέμειναν στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Τέλος, η ομάδα της Αστραπής, παρέμεινε στην ουρά της βαθμολογίας, και η διαφορά από την γραμμή σωτηρίας πλέον βρίσκεται στο +11.

Αστραπή: Κράτσιος Χ., Λουδοβάρης, Καραμανίδης Γ., Κράτσιος Α., Παλαιοδήμος, Σιοπόβου, Κρομλίδης, Κοκοβίδης, Σαββόπουλος, Καραμανίδης Λ., Ταρέλι
Θερμαϊκός: Παναγιωτίδης, Αγγελίδης, Ράτζα, Τρόκας, Μπατακόιας, Δοξάκης, Αχαλινόπουλος, Μαυρομάτης, Μπικιάρης, Βλαχόπουλος, Κραββάρης