Την εκτός έδρας ήττα γνώρισε η Καστοριά στην Κέρκυρα κόντρα στην πανίσχυρη ΑΕ Λευυκίμμης με σκορ 3-0.

Δείτε την εξέλιξη αγώνα όπως μεταδόθηκε live από το sentra.com.gr

Αποστολή στην Κέρκυρα: Ανδρέας Ηλιόπουλος

Επιμέλεια live: Δημήτρης Δέλλιος

ΑΕ Λευκίμμης – ΑΓΣΚ Καστοριά 3-0 (Τελικό)

Λήξη του αγώνα! Η Καστοριά δεν κατάφερε να κερδίσει κάτι από την Λευκίμμη που πήρε το «τρίποντο» και τη νίκη με σκορ 3-0

89′: Αλλαγή για την Καστοριά, έξω ο Βενέτης μέσα ο Πετσώνης

86′: Σουτ του Ιασωνίδη από το κέντρο επιχειρεί να «κρεμάσει» τον Βάρελη, που διώχνει σε κόρνερ

84′: Σέντρα του Αντωνιάδη και στριφογυριστή κεφάλια του Χαραλαμπίδη, με την μπάλα να καταλήγει λίγο δίπλα απ’ την εστία του Βάρελη

82′: Ο Βενέτης από πλεονεκτική θέση σουτάρει άουτ

81′: Βγαίνει στην πλάτη της άμυνας της Καστοριά ο Αναστασιάδης, τετ α τετ με τον Κράτσιο που αποκρούει αλλά ακολουθεί ο Τσεβανέβης και πλασάρει την μπάλα στα δίχτυα

81′: ΓΚΟΛ για την Λευκίμμη που κάνει το 3-0

77′: Αλλαγή για την Καστοριά βγαίνει λόγω τραυματισμού ο Νινο και μπαίνει ο Μακρής

59′: Αριστουργηματική απευθείας εκτέλεση φάουλ του Αναστασιάδη η μπάλα πηγαίνει στο «παραθυράκι» και καταλήγει στα δίχτυα του Κράτσιου ο οποίος ήταν αδύνατο να αντιδράσει

59′: ΓΚΟΛ για την Λευκίμμη 2-0

56′: Εκτελείται το κόρνερ, γίνετε σέντρα-γέμισμα μέσα στην μικρή περιοχή και με κοντινή προβολή ο Ηλίας στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, αλλά ο επόπτης υποδεικνύει οφσάιντ

55′: Απαντάει η Λευκίμμη με σέντρα του Βούλγαρη και καρφωτή κεφάλια του Γαστεράτου, με τον Κράτσιο να εκτοξεύεται και να διώχνει πολύ εντυπωσιακά σε κόρνερ

52′: Η Καστοριά άγγιξε το 1-1 με φαρμακερή σέντρα του Χασάι και τον Κάσα να «τσιμπάει» την μπάλα και να «γλύφει» το αριστερό δοκάρι του Βάρελη

48′: Πρώτη καλή στιγμή για την Καστοριά στο δεύτερο ημίχρονο με σουτ του Μηλιάτη η μπάλα καταλήγει άουτ

46′: Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

Λήξη πρώτου ημιχρόνου στην Κέρκυρα με την Λευκίμμη να προηγείται της Καστοριάς με 1-0

45′: Πολύ μεγάλη ευκαιρία για την Λευκίμμη ύστερα από κόρνερ κάνει ένα μονοκόμματο σουτ ο Τσεβανέβης, ο Κράτσιος διώχνει εντυπωσιακά με τα ακροδάχτυλα και στη συνέχεια παίρνει ξανά την μπάλα ο Τσεβανέβης, σουτάρει αλλά η μπάλα περνάει ελάχιστα αουτ

43′: Σέντρα από τον Ηλία και με κοντινό σουτ ο Τσεβανέβης στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Κράτσιου

43′: ΓΚΟΛ για την Λευκίμμη 1-0

41′: Κόρνερ από τον Μηλιάτη και καρφωτή κεφάλια του Μπαϊρακτάρη στην μικρή περιοχή με την μπάλα να περνά ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Βάρελη

23′: Ανεβάζει στροφές η Καστοριά και χάνει διπλή ευκαιρία για να ανοίξει το σκορ. Η πρώτη με τον Χασάι να βγαίνει σε θέση βολής, να σουτάρει διαγώνια αλλά ο Βάρελης μπλοκάρει με τα ακροδάχτυλα και η δεύτερη σε συνέχεια της προηγούμενης φάσης, ο Βενέτης «κλέβει» την μπάλα σουτάρει αλλά ο πορτιέρο των Κερκυραίων διώχνει με τα πόδια

17′: Στην αντεπίθεση η Καστοριά, βγαίνει σε τετ α τετ ο Χασάι αλλά καθυστερημένα ο διαιτητής σφυρίζει το οφσάιντ

16′: Συνεχίζετε η πίεση της Λευκίμμης στην Καστοριά και νέα ευκαιρία με ένα πολύ δυνατό σουτ του Αναστασιάδη, μπλόκαρε σε υπερένταση ο Κράτσιος

10′: Πολύ μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕ Λευκίμμης, με γυριστό σουτ στην κίνηση του Κομνηνάκη, η μπάλα χτυπάει στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Κράτσιου

8′: Σέντρα του Τσεβανέβη, πιάνει τη κεφαλιά από κοντά ο Ρογγότης, ο Κράτσιος μπλοκάρει

5′: Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τσεβανέβη, η μπάλα στο «Γ», έδιωξε εντυπωσιακά ο Κράτσιος

2′: Η πρώτη φάση για το ματς, με σέντρα-σουτ του Κομνηνάκη, με την μπάλα να περνάει λίγο πάνω από την εστία του Κράτσιου

1′: Σέντρα – Ξεκίνησε ο αγώνας

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΑΕ Λευκίμμης (Γιάννης Σφακιανάκης): Βάρελης, Αναστασιάδης, Φωτιάς, Βούλγαρης, Σαμουηλίδης, Ρογγότης, Κομνηνάκης, Γαστεράτος, Ηλίας, Τσεβανέβης, Στέρεφ

ΑΓΣΚ Καστοριά (Νίκος Εμμανουηλίδης): Κράτσιος, Σαββόπουλος, Νίνο, Ιασωνίδης, Μπαϊρακτάρης, Μηλιάτης, Αντωνιάδης, Χαραλαμπίδης, Βενέτης, Κάσα, Χασάι