Δεύτερη σερί -και πολύτιμη- νίκη πέτυχε πριν από λίγο ο Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας!

Συγκεκριμένα, σήμερα (Τετάρτη) πραγματοποιήθηκε η 12η αγωνιστική του 5ου Ομίλου της Γ΄Εθνικής Κατηγορίας και η ομάδα της Καλλιθέας υποδέχθηκε στο ΔΑΚ Καστοριάς, την Θύελλα Κατσικάς, της οποίας και επικράτησε με σκορ 3-0.

Απ’ότι φαίνεται, οι «κυανοκίτρινοι» ότι είχαν το κρατούσαν για το φινάλε του πρωταθλήματος, όμως πλέον, είναι αργά. Σήμερα το απόγευμα πέτυχαν την δεύτερη σερί νίκη και τρίτη συνολικά αλλά χωρίς να έχει αποτέλεσμα καθώς όλα έχουν κριθεί.

Όσον αφορά το ματς αυτό, καθαυτό, οι παίκτες του Πασχάλη Δημητρίου, μπήκαν αποφασισμένοι για τη νίκη, πίεσαν από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης και στο 30ο λεπτό πήραν το προβάδισμα (1-0) με τον Γιάννη Χασάι.

Στην επανάληψη, και πάλι οι γηπεδούχοι είχαν τον πρώτο λόγο, δημιούργησαν τις ευκαιρίες και στο 59′ ο Βασίλης Παπαθανασίου κατέβασε την μπάλα μέσα στην περιοχή από την σέντρα του Τζερεμέ και διπλασίασε τα τέρματα (2-0) για την Καλλιθέα.

Το… κερασάκι στην τούρτα, έβαλε ο Γιάννης Χασάι, με ωραίο μακρινό σουτ -έξω από την μεγάλη περιοχή- για το τελικό 3-0.

Στην επόμενη και τελευταία αγωνιστική (13η) ο Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας θα αγωνιστεί, εκτός έδρας, με την Αναγέννηση Άρτας.