Την ήττα με σκορ 2-0 γνώρισε σήμερα η ομάδα της Καστοριάς σε φιλικό αγώνα που έδωσε στην Αριδαία κόντρα στον τοπικό Αλμωπό.

Ήταν ένα πολύ δυνατό τεστ που έδωσε τη δυνατότητα στον προπονητή Διονύση Λίτσκα να διαπιστώσει σε ποια κατάσταση βρίσκονται τόσο τα νέα αποκτήματα της ομάδας, όσο και το σύνολο του έμψυχου δυναμικού.

Οι γηπεδούχοι από νωρίς πήραν ‘’κεφάλι’’ στο σκορ όταν στο 6’ ο Ελευθεριάδης με ψηλοκρεμαστό σουτ άνοιξε το σκορ (1-0), ενώ δύο λεπτά πριν τη συμπλήρωση του α’ ημιώου (28’), ο Κοβάστης με δυνατό σούτ σημείωσε το 2-0.

Στην επανάληψη η Καστοριά αντέδρασε και έχασε μεγάλη ευκαιρία για να μειώσει σε 2-1 στο 52’ όταν ο Ταχιλάρι με διαγώνιο σουτ σημάδεψε το κάθετο δοκάρι, ενώ σημαντικές ςευκαιρίες έχασαν και οι Αντωνιάδης, Πετρίδης και Ντάμζι, οι οποίοι αστόχησαν από ευνοϊκές θέσεις.

Τέλος, στο 68′ ο τερματοφύλακας Γιαρμάς απέτρεψε το 3-1, όταν εξουδετέρωσε εκτέλεση πέναλτι του Ζαρογιάννη.

Η Καστοριά αγωνίστηκε με τους : Κράτσιος, Σίμος, Νίνος, Πετρόφ, Αντωνιάδης, Λαδάς, Ντάμζι, Μηλιάτης, Ταχιλάρι, Αστράουσκας, Μαντζάνας. Στο β’ ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι : Μελισσανίδης, Παπακώστας, Ράππο, Γιαλμάς, Πετρίδης, Τράντας και Χασάϊ.