Ευρεία νίκη πέτυχε ο Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας στους Αμπελόκηπους επικρατώντας της τοπικής Δόξας με σκορ 2-6.

Οι παίκτες του Πασχάλη Δημητρίου μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι, πέτυχαν τέσσερα γκολ στο πρώτο κιόλας ημίχρονο με τον Γιάννη Χασάι να ανοίγει το σκορ (0-1) στο 19′, τον Φάνη Μήνο να κάνει το 0-2 στο 25′, τον Βασίλη Μηλιάτη στο 29′ το 0-3 και το 0-4 πάλι με τον Χασάι στο 41′.

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι έριξαν τον ρυθμό τους και οι «μαυραετοί» κατάφεραν να μειώσουν σε 1-4 στο 47′ με τον Νίκο Ζυγούρα. Τα επόμενα δύο γκολ της Καλλιθέας ήρθαν από τους νεαρούς Γιαννικώτσιο και Κραγιάννη στο 75′ και 86′ αντίστοιχα, ενώ το τελικό 2-6 διαμόρφωσε ο Βαμβάς στο 87′. Οι «κυανοκίτρινοι» διεύρυναν το αήττητο σερί τους -να θυμίσουμε πως είναι οι μοναδικοί που δεν έχουν χάσει φέτος στο πρωτάθλημα- και συνεχίζουν να βρίσκονται σε απόσταση αναπνοής από την Ομόνοια Βογατσικού.