Φύλλο αγώνα: Ημέρα… διπλού η 3η αγωνιστική! Τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και η βαθμολογία

Ημέρα… διπλού μπορεί να χαρακτηριστεί η 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α΄ κατηγορίας Givova Hellas, καθώς, στους πέντε αγώνες από τους έξι οι φιλοξενούμενες ομάδες κατάφεραν να πάρουν τη νίκη και τους 3 βαθμούς, ενώ, δύο ομάδες μοιράστηκαν από έναν βαθμό.

Συγκεκριμένα, η Δόξα Αμπελοκήπων, ο Ηρακλής Πολυκάρπης, ο Γράμμος Μαυροχωρίου, ο Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας και η Ομόνοια Βογατσικού πήραν τη νίκη εκτός έδρας από την ΑΕ Βιτσίου, τον Παναργειακό, τον ΑΟ Κάστωρ, την Πεντάβρυσο και τα Γραμμοχώρια, αντίστοιχα, ενώ, η Δόξα Κορησού και το Νταηλάκη έφεραν τη μοναδική ισοπαλία της αγωνιστικής.

Δείτε τα αποτελέσματα (όπως μετέδωσε live η sentra.com.gr), τους σκόρερ και την βαθμολογία:

Διαβάστε ΕΔΩ το pre game της αγωνιστικής από τον Δαμιανό Δέλλιο.

ΑΕ ΒΙΤΣΙΟΥ – ΔΟΞΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ 1-2

0-1 στο 21′ Λάζαρος Τρυφόπουλος

σκορ ημιχρόνου 0-1

1-1 στο 50′ Αντώνης Στασινόπουλος

1-2 στο 77′ Ναούμ Μιχαλόπουλος

τελικό σκορ 1-2

ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΟΛΥΚΑΡΠΗΣ 1-2

0-1 στο 40′ Σάκης Καρανάσιος

0-2 στο 44′  Πέτρος Τερέζιου

σκορ ημιχρόνου 0-2

1-2 στο 51′ Γιώργος Τσαμτσάκης

τελικό σκορ 1-2

ΠΕΝΤΑΒΡΥΣΟΣ – ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 0-1

σκορ ημιχρόνου 0-0

0-1 στο 80′ Γιάννης Χασάι (πέναλτι)

τελικό σκορ 0-1

ΑΟ ΚΑΣΤΩΡ – ΓΡΑΜΜΟΣ ΜΑΥΡΟΧΩΡΙΟΥ 0-1

0-1 στο 30′ Άγγελος Μπιτζίκος

σκορ ημιχρόνου 0-1

τελικό σκορ 0-1

ΔΟΞΑ ΚΟΡΗΣΟΥ – ΑΣ ΝΤΑΗΛΑΚΗΣ 2-2

0-1 στο 5′ Δημήτρης Στρυμπώνης

σκορ ημιχρόνου 0-1

1-1 στο 67′ Παντελής Γάκιας

2-1 στο 70′ Άκης Σαλτσογλίδης (πέναλτι)

2-2 στο 72′ Δημήτρης Στρυμπώνης

τελικό σκορ 2-2

ΑΕ ΓΡΑΜΜΟΧΩΡΙΩΝ – ΟΜΟΝΟΙΑ ΒΟΓΑΤΣΙΚΟΥ 0-4

στο 29′ απευθείας κόκκινη κάρτα στον Στέργιο Μακρή (Βογατσικό)

0-1 στο 32′ Δημήτρης Λαζαρίδης

σκορ ημιχρόνου 0-1

0-2 στο 47′ Δημήτρης Λαζαρίδης

0-3 στο 51′ Αλέξης Λιάπης

0-4 στο 89′ Γιώργος Τσολακάκης

τελικό σκορ 0-4

Η βαθμολογία

Α/Α Ο Μ Α Δ Ε Σ ΤΕΡΜΑΤΑ Β
1 ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΟΛΥΚΑΡΠΗΣ 15 1 9
2 ΟΜΟΝΟΙΑ ΒΟΓΑΤΣΙΚΟΥ 13 4 9
3 Μ.Α. ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 10 1 9
4 ΑΕ ΓΡΑΜΜΟΧΩΡΙΩΝ 5 7 6
5 ΔΟΞΑ ΚΟΡΗΣΟΥ 6 6 4
6 ΔΟΞΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ 5 7 4
7 ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ 4 4 3
8 ΑΣ ΝΤΑΗΛΑΚΗΣ 4 4 3
9 ΓΡΑΜΜΟΣ ΜΑΥΡΟΧΩΡΙΟΥ 2 6 3
10 ΠΕΝΤΑΒΡΥΣΟΣ 2 4 1
11 ΑΟ ΚΑΣΤΩΡ 6 12 0
12 ΑΕ ΒΙΤΣΙΟΥ 1 17 0

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here