Φύλλο αγώνα – κύπελλο: Ολοκληρώθηκε η 1η αγωνιστική – Αποτελέσματα και βαθμολογίες

Ολοκληρώθηκε πριν από λίγα λεπτά η 1η αγωνιστική της α΄ φάσης του κυπέλλου της ΕΠΣ Καστοριάς.

Κυριακή 15 Σεπτεμβρίου

Κεραυνός Χιλιοδένδρου – Ηρακλής Πολυκάρπης 0-7

0-1 στο 14′ ο Κωνσταντίνος Παπαθανασίου

0-2 στο 17′ ο Σπύρος Καρανάσιος  (μετά από ασίστ του Βαγγέλη Καραμήτρου)

0-3 στο 19′ ο Σπύρος Καρανάσιος

0-4 στο 42′ ο Δημήτρης Στασινόπουλος

Ημίχρονο

0-5 στο 57′ ο Δημήτρης Στασινόπουλος

0-6 στο 65′ ο Δημήτρης Στασινόπουλος (χατ τρικ)

0-7 στο 81′ ο Πέτρος Τερεζίου

ΤΕΛΙΚΟ 0-7

Νεστόριο –ΑΕ Γραμμοχωρίων 0-3

0-1 στο 30’ o Γρηγόρης Μήλιος

0-2 στο 40′ ο William Αντωνιάδης

Ημίχρονο

0-3 στο 60’ o Γρηγόρης Μήλιος

ΤΕΛΙΚΟ 0-3

ΠΑΣ Λεύκης – Δόξα Κορησού 0-2

0-1 στο 45′ ο Διονύσης Μηλιάτης (πέναλτι)

Ημίχρονο
0-2 στο 80′ ο Παντελής Γάκιας
ΤΕΛΙΚΟ 0-2

Σάββατο 14 Σεπτεμβρίου

Ελπίδες Μεσοποταμίας – Ομόνοια Βογατσικού 0-3

χαμένο πέναλτι για το Βογατσικό στο 18′ με το Χρήστο Νούλα (απέκρουσε ο Σπύρος Ευσταθιάδης)

χαμένο πέναλτι για το Βογατσικό στο 30′ με τον Αλέξη Λιάπη (απέκρουσε ο Σπύρος Ευσταθιάδης)

σκορ ημιχρόνου 0-0

0-1 στο 46′ Δημήτρης Λαζαρίδης

στο 66′ χαμένο πέναλτι για τις Ελπίδες με το Δημήτρη Κοτανίδη (απέκρουσε ο Βασίλης Μακρής)

0-2 στο 68′ Δημήτρης Λαζαρίδης

0-3 στο 79΄Παναγιώτης Γιαννάκης

τελικό σκορ 0-3

Γράμμος Μαυροχωρίου – ΑΟ Κάστωρ 5-0

1-0 στο 2′ Αλέξανδρος Σαϊνίδης

2-0 στο 14′ Πέτρος Φιλκοτσίδης

3-0 στο 19′ Πέτρος Φιλκοτσίδης

4-0 στο 27′ Πέτρος Φιλκοτσίδης

5-0 στο 40′ Δημήτρης Καραμήτρος (πέναλτι)

σκορ ημιχρόνου 5-0

τελικό σκορ 5-0

ΑΣ Νταηλάκης – ΑΕ Βιτσίου 2-2

1-0 στο 33′ Στέλιος Χαραλαμπίδης

2-0 στο 45′ Στέλιος Χαραλαμπίδης

σκορ ημιχρόνου 2-0

2-1 στο 47′ Αντώνης Γκάτζιος

2-2 στο 82′ Δημήτρης Τραϊανός

στο 84′ 2η κίτρινη (κόκκινη) Κυριάκος Σαββόπουλος (Νταηλάκη)

τελικό σκορ 2-2

 

Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας – Πεντάβρυσος 0-0

σκορ ημιχρόνου 0-0

τελικό σκορ 0-0

Παναργειακός – Δόξα Αμπελοκήπων 3-1

με μισή ώρα καθυστέρηση ξεκινάει ο αγώνας στο Άργος Ορεστικό

1-0 στο 10′ Τάσος Αγγέλκος

2-0 στο 11′ Γιώργος Τσαμτσάκης

3-0 στο 24′ Σωτήρης Τσιγαρίδας

3-1 στο 26′ Χρήστος Μιχαλόπουλος (πέναλτι)

στο 35′ κόκκινη κάρτα στον Κώστα Ευαγγελίδη (Δόξας Αμπελοκήπων)

σκορ ημιχρόνου 3-1

τελικό σκορ 3-1

Η πρώτη φάση του κυπέλλου φέτος διεξάγεται με 4 ομίλους των τεσσάρων ομάδων και προκρίνονται οι δύο πρώτες ομάδες της ειδικής βαθμολογίας του κάθε ομίλου. Τέλος, στη συνέχεια στην Γ’ φάση θα διεξαχθεί ένας αγώνας μεταξύ της Αστραπής Μεσοποταμίας και μίας εκ 8 ομάδων που έχουν προκριθεί (κλήρωση) και θα ακολουθήσουν αγώνες νοκ-άουτ, από τις 8 ομάδες που θα έχουν εξασφαλίζει την πρόκριση.

Οι τέσσερις όμιλοι:

1ος Όμιλος
Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ
1 Ομόνοια Βογατσικού 3
2 Γράμμος Μαυροχωρίου 3
3 Ελπίδες Μεσοποταμίας 0
4 ΑΟ Κάστωρ 0
2ος Όμιλος
Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ
1 Ηρακλής Πολυκάρπης 3
2 ΑΕ Βιτσίου 1
3 Νταηλάκη 1
4 Κεραυνός Χιλιοδένδρου 0
3ος Όμιλος
Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ
1 ΑΕ Γραμμοχωρίων 3
2 Μ.Α. Καλλιθέας 1
3 Πεντάβρυσος 1
4 Νεστόριο 0
4ος Όμιλος
Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ
1 Παναργειακός 3
2 Δόξα Κορησού 3
3 ΠΑΣ Λεύκης 0
4 Δόξα Αμπελοκήπων 0

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here