Τα έδωσαν όλα στην δύσκολη «μάχη» που έδωσαν σήμερα το απόγευμα στην Θεσσαλονίκη, κόντρα στον ΑΡΗ, τα κορίτσια του ΓΠΟ Καστοριάς, όμως δεν κατάφεραν να πάρουν κάποιο θετικό αποτέλεσμα.

Η ανάλυση του ΓΠΟ Καστοριάς:

2η Αγωνιστική – Women’s Football League: ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ – ΓΠΟ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ 3-1 (ημχ 0-0)

Κατάθεση ψυχής από τα κορίτσια μας που δεν συνδυάστηκε με θετικό αποτέλεσμα!

• Στο πρωτο ημίχρονο το θέαμα ηταν φτωχό χωρίς ξεκάθαρες φάσεις για γκολ με τον Άρη να εχει την πρωτοβουλία και να απειλεί κυρίως με κόρνερ και σέντρες από τα πλάγια!
• Στο δεύτερο ημίχρονο κι δυο ομάδες ανέβασαν την απόδοση τους με το παιχνίδι να αποκτά άγρια ομορφιά και τον Άρη να συνεχίζει να έχει την υπέροχη!

Τα κορίτσια μας ευτύχησαν να κερδίσουν μία αποβολή(Προξένου) και να πετύχουν ένα γκολ με την ΤΖΙΑΡΑ ύστερα από πάσα της Μπασούρη ενώ είχαν και ένα δοκάρι σε απευθείας εκτέλεση της Μάρκου!!

Από εκεί και έπειτα ο Άρης κέρδισε μέτρα στο γήπεδο ενώ τα κορίτσια μας έμειναν από δυνάμεις με αποτέλεσμα να οπισθοχωρήσουν!

Στη συνέχεια ο Άρης χωρίς να γίνεται απειλητικός στη ροή του παιχνιδιού κατάφερε να πετύχει 3 τέρματα από στημένες μπάλες καθώς σκόραρε με απευθείας εκτέλεση κόρνερ, απευθείας χτύπημα φάουλ και εκτέλεση πέναλτι με την ομάδα μας να αμφισβητεί τόσο την ύπαρξη φάουλ όσο και το χέρι που σφυρίχτηκε η παράβαση πεναλτι!

Από το παιχνίδι κρατάμε την μαχητική παρουσία των κοριτσιών μας σε ένα ιστορικό γήπεδο!

▪️Αρχική 11αδα: ΦΟΡΛΙΑΚΑ(Τ), ΦΑΣΙΔΟΥ, ΠΑΠΑΓΕΡΙΔΟΥ, ΚΑΪΔΑΤΖΗ, ΜΑΡΚΟΥ, ΚΥΡΙΖΑΚΗ, ΚΩΣΤΑΡΕΛΑ, ΤΖΙΑΡΑ(C), ΤΡΥΓΟΥΤΗ, ΜΠΑΣΟΥΡΗ

▪️Αλλαγές: ΡΟΒΥΘΑΚΗ, ΚΙΟΣΕ

Ευχαριστούμε την ΠΑΕ ΑΡΗΣ και ιδιαίτερα την Ρία Κολλήγα για την θερμή φιλοξενία!