”Ανώμαλη” προσγείωση για την γυναικεία ομάδα της ‘’Δόξας’’ Αμπελοκήπων, αφού μετά την πρόσφατη μεγά??η νίκη και εμφάνιση κόντρα στον ΠΑΟΚ Κοζάνης, σήμερα στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής γνώρισε βαριά ήττα με σκορ 9-2 στις Αμαζόνες Θεσπρωτίας.

Στον αγώνα που διεξήχθη στο Σούλι Παραμυθιάς (έδρα των Αμαζόνων), τα κορίτσια των Αμπελοκήπων ‘’πλήρωσαν’’ τα τραγικά λάθη στην άμυνα, με αποτέλεσμα να γνωρίσουν βαριά ήττα, κόντρα, όμως στην πρωτοπόρο και έμπειρη ομάδα των Αμαζόνων, η οποία σήμερα εξασφάλισε και μαθηματικά την άνοδό της στη Β’ Εθνική.

Η ομάδα της ‘’Δόξας’’ αν και βρέθηκε από νωρίς πίσω στο σκορ (1-0), κατάφερε να ισοφαρίσει σε 1-1 με ένα ασύλληπτο σε εκτέλεση φάουλ της Νικόλ Τζιάρα.

Στη συνέχεια, όμως, οι γηπεδούχες ήταν καταιγιστικές και εκμεταλλευόμενες την απειρία και τα αμυντικά λάθη της Δόξας, έκλεισαν το α’ ημίχρονο με 5-1, ενώ στον ίδιο ρυθμό συνέχισαν και στην επανάληψη, φτάνοντας σε μία ευρεία σε έκταση σκορ νίκη με το επιβλητικό σκορ 9-2. Να σημειωθεί ότι το δεύτερο γκολ των Αμπελοκήπων σημείωσε η Μαρία Δρακάκη.

ΔΟΞΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ : Δημητριάδου, Τζανοπούλου, Γκάνα, Σαββοπούλου, Παππά, Μάρκου, Τάσιου, Γκόγκου (46’ Δρακάκη), Πάντου (70’ Τζήλλια, Τζιάρα, Τσιούκρα (46’ Χριστοπούλου) .