Πλήρως εναρμονισμένο με το πολύ καλό κλίμα που δημιουργήθηκε στις τάξεις των «κυανόλευκων» του Μαυροχωρίου από το μεγάλο «διπλό» που πήραν στο Βογατσικό το περασμένο Σάββατο, ήταν και το νέο τους «τρίποντο», αυτή τη φορά στην έδρα τους επί της Α.Ε. Γραμμοχωρίων με σκορ 4-1, χάριν της οποίου διατήρησαν την 3η θέση στον πίνακα της βαθμολογίας.

Ασορτί, λοιπόν, με το πανηγυρικό κλίμα που επικρατούσε στο συγκρότημα του Γράμμου από τη νίκη του επί των «αρκούδων» με σκορ 2-3 ήταν και το νέο σκηνικό που έστησε στο γήπεδό του κόντρα στα «ελάφια», με αποτέλεσμα, για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική στον β’ γύρο, να δείξει τα «κάλλη» του στο χορτάρι και, χάριν τούτων, να βάλει στο… κασελάκι του τρεις φρέσκους βαθμούς, σε ένα- κατά τ’ άλλα- παιχνίδι, που δεν συνάντησε ιδιαίτερη αντίσταση από την Α.Ε. Γραμμοχωρίων, της οποίας οι παίκτες υποκλίθηκαν φυσιολογικά στην ανωτερότητα των αντιπάλων τους.

Αναφορικά, τώρα, με τη διακύμανση του τελικού σκορ, αυτό άρχισε να παίρνει… σάρκα και οστά στο 36’, όταν ο Νίκος Ντούκας πέτυχε το 1-0, ενώ ο ίδιος παίκτης στο 45’, διαμόρφωσε το αποτέλεσμα του α’ ημιχρόνου, «γράφοντας» το 2-0.

Στο 57’ σειρά να σκοράρει πήρε ο Χρήστος Βαενάς, ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 3-0, ενώ στο 66’ ο Γουίλιαμ Αντωνιάδης σημάδεψε δίχτυα για το 4-0.

Τέλος, τα αριθμητικά δεδομένα της αναμέτρησης (4-1) διαμόρφωσε στο 83’ ο Λάμπρος Νικολαΐδης, πετυχαίνοντας, παράλληλα, το γκολ της… τιμής για την ομάδα του, να σημειωθεί πως τα «ελάφια» στο πρώτο ημίχρονο ζήτησαν πέναλτι σε ανατροπή του Μπαϊραχτάρη.

Διαιτητές: Τζάμος, Χατζής, Λυρογιάννης

ΓΡΑΜΜΟΣ ΜΑΥΡΟΧΩΡΙΟΥ: Τοτονίδης, Hyska, Μπιτζίκος (55′ Σαχινίδης), Ντούκας Σ., Κουμπύρης (75′ Σαπουντζής), Χριστόπουλος (66′ Καζάχος), Καραμήτρος, Φιλκοτσίδης, Αντωνιάδης, Βαενάς, Ντούκας Ν.

Α.Ε. ΓΡΑΜΜΟΧΩΡΙΩΝ: Πετσώνης, Σουκαλόπουλος, Παπαδάμου, Καμπερογιάννης, Μπαϊραχτάρης, Λιάπης Π., Κασαπίδης, Γακίδης (50’ Αποστόλου), Ηλιόπουλος (64’ Κωτσόπουλο), Νικολαΐδης, Τράσιας