Την ήττα γνώρισε στο γήπεδο της Αγκαθιάς η Αστραπή Μεσοποταμίας κόντρα στην τοπική Νίκη με σκορ 1-0.

Δείτε πως εξελίχθηκε ο αγώνας όπως μετέδωσε live η sentra.com.gr.

Νίκη Αγκαθιάς-Αστραπή Μεσοποταμίας 1-0 Τελικό

Τέλος αγώνα. Η Αστραπή δεν κατάφερε τελικά -αν και πάλεψε- κάποια θετικό αποτέλεσμα στην Αγκαθιά

90’+4′: Αλλαγή για την Αγκαθιά, στην θέση του Καραγιάννη ο Μυσιούδης

90’+2′: Περίπου δύο λεπτά ακόμα για την λήξη του αγώνα

90′: Εκπνέει ο χρόνος με τους παίκτες του Γιώργου Τομόπουλου να μην μπορούν να βρουν το γκολ που θα τους χαρίσει τον βαθμό της ισοπαλίας

85′: Χωρίς φάση ο αγώνας τα τελευταία λεπτά

80′: Αλλαγή για την Αστραπή Μεσοποταμίας, στην θέση του Νικολάου ο Λάζαρος Καραμανίδης

80′: Έπεσε ο ρυθμός του αγώνα, με την Αστραπή να μην έχει καταφέρει να ισοφαρίσει

74′: Αλλαγή για την Αστραπή Μεσοποταμίας, στην θέση του Κοκοβίδη ο Γάκιας

70′: Αλλαγή για την Αγκαθιά, στην θέση του Μούδιου ο Πανταζής

69′: Ισορρόπησε το παιχνίδι η Αστραπή και ψάχνει το γκολ της ισοφάρισης

67′: Πλασέ του Στασινόπουλου μέσα από την περιοχή, η μπάλα πέρασε δίπλα από το δοκάρι του Γιώζα

62′: Αλλαγή για την Αγκαθιά, στην θέση του Ανδριόπουλου ο Τσάτσος

62′: Καλή ευκαιρία για την Αστραπή! Ο Στασινόπουλος εκτέλεσε φάουλ, ο Αργύρης Κράτσιος έπιασε την κεφαλιά και η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ

60′: Έχει ανέβει αρκετά ο ρυθμός του αγώνα

59′: Αλλαγή για την Αστραπή Μεσοποταμίας, στην θέση του Γρηγόρη Καραμανίδη ο Λουδοβάρης

58′: Σουτ του Λαμπίρη (Αγκαθιά) έξω από την περιοχή, ο Κράτσιος έδιωξε σε κόρνερ

57′: Σουτ του Ταρέλι έξω από την μεγάλη περιοχή, λίγο άουτ

56′: Σπάσιμο από τα πλάγια και με κενή εστία ο Καραγιάννης (Αγκαθιά) την έστειλε άουτ

55′: Αλλαγή για την Αστραπή Μεσοποταμίας, στην θέση του Κρομλίδη ο Σαββόπουλος

53′: Μεγάλη ευκαιρία για την Αγκαθιά για το 2-0, με τον Τσιότρα να εκτελεί απευθείας και η μπάλα να βρίσκει στο οριζόντιο δοκάρι του Κράτσιου

49′: Και δεύτερη ευκαιρία στα πρώτα λεπτά του 2ου ημιχρόνου. Σουτ του Τσιότρα έξω από περιοχή, η μπάλα πάνω από το οριζόντιο

48′: Σουτ του Καραγιάννη μέσα από την μεγάλη περιοχή η μπάλα πέρασε ξυστά από το δοκάρι της εστίας του Κράτσιου

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

Τέλος, πρώτου ημιχρόνου

45′: Ευκαιρία για την Αγκαθιά, σουτ από την μεγάλη περιοχή ο Κράτσιος έδιωξε σε κόρνερ

40′: Πολλά λάθη στον χώρο του κέντρου από τους παίκτες του Γιώργου Τομόπουλου

38′: Ευκαιρία για την Αγκαθιά, σουτ, η μπάλα κόντραρε σε πόδια παικτών της Αστραπής και κόρνερ

30′: Χωρίς κάποια σπουδαία ευκαιρία -πέρα από το γκολ- το παιχνίδι

21′: Ανεβάζει ρυθμό η Αστραπή

19′: Σουτ του Νικολάου από πλάγια στο ύψος της μικρής περιοχής, άουτ η μπάλα

17′: Πιο δυνατά έχει μπει στο παιχνίδι η ομάδα της Αγκαθιάς

11′: Γκολ για την Αγκαθιά. Λάθος του Χρήστου Κράτσιου, ο οποίος δεν μπλόκαρε σωστά την μπάλα, με αποτέλεσμα ο Καραγιάννης να την πάρει και με πλασέ να την στείλει στα δίχτυα

5′: Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης

Σέντρα! Ξεκίνησε ο αγώνας στην Αγκαθιά

15:57: Στο γήπεδο οι δύο ομάδες

Οι αρχικές 11αδες:

Νίκη Αγκαθιάς: Γιώζας, Μπατσάρας, Τσιούχας, Ράδης, Μούδιος, Καραγιάννης, Αδριόπουλος, Λαμπίρης, Χατζηαθανανασίου, Κίτσας, Τσιότρας

Αστραπή Μεσοποταμίας: Κράτσιος Χ., Κράτσιος Α., Σιοπόβου, Καραμανίδης Γ., Παλαιοδήμος, Νικολάου, Κρομλίδης, Χότζα, Ταρέλι, Κοκοβίδης, Στασινόπουλος