Την εκτός έδρας ήττα γνώρισε πριν από λίγο η Αστραπής Μεσοποταμίας κόντρα στον Εδεσσαϊκό (2-0).

Δείτε την… ακτινογραφία του αγώνα όπως η sentra.com.gr σας μετέφερε live.

Τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής

Σειρήνα – Θύελλα Σαρακηνών 0-3 α.α.
Αγροτικός Αστέρας – Άρης Παλαιοχωρίου 3-0 α.α.

Τέλος αγώνα. Εδεσσαϊκός – Αστραπή Μεσοποταμίας 2-0

88′: Όπως όλα δείχνουν η Αστραπή Μεσοποταμίας θα γνωρίσει σήμερα την 6η -συνολικά- ήττα της

82′: Πιέζουν και για τρίτο γκολ οι παίκτες του Εδεσσαϊκού. Δεν μπορεί να βρει τον τρόπο να αντιδράσει η Αστραπή

77′: Τρίτη αλλαγή για την Αστραπή Μεσοποταμίας, μέσα ο Παπαχρήστου έξω ο Ταρέλι

70′: Πολύ καλύτερα πατάει στο γήπεδο η ομάδα του Εδεσσαϊκού, ενώ, οι παίκτες του Γιώργου Τομόπουλου δεν έχουν καταφέρει να απειλήσουν τους γηπεδούχους

63′: Και δεύτερη αλλαγή για την Αστραπή, έξω ο Παλαιοδήμος μέσα ο Λάζαρος Καραμανίδης

60′: Καλή ευκαιρία για τον Εδεσσαϊκο, σουτ από τα πλάγια, μπλόκαρε ο Κράτσιος

58′: Αλλαγή για την Αστραπή, μέσα ο Κρομλίδης έξω ο Παπαθανασιάδης

50′: Τραγικό λάθος του Χρήστου Κράτσιου, στην προσπάθειά του να κάνει το βολέ ο Πούπης έκλεψε την μπάλα και την έστειλε στα δίχτυα

50′: Γκολ για τον Εδεσσαϊκό

Ξεκίνησε το 2ο ημίχρονο

Τέλος πρώτου ημιχρόνου

45′: Φάουλ για την ομάδα της Έδεσσας έξω από την μεγάλη περιοχή, έσπασαν στα πλάγια, λάθος της άμυνας που άφησε ελεύθερο τον παίκτη του Εδεσσαϊκου να βγάλει την σέντρα και ο Μυλωνάς από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Κράτσιου

45′: Γκολ για τον Εδεσσαϊκό και 1-0.

33′: Χωρίς την σπουδαία φάση το παιχνίδι τα τελευταία λεπτά

25′: Αρκετά λάθη και από τις δύο ομάδες -κυρίως- στον χώρο της μεσαίας γραμμής

16′: Ελαφρά υπεροχή των γηπεδούχων στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης

11′: Μεγάλη ευκαιρία για τον Εδεσσαϊκο, τετ α τετ και μεγάλη επέμβαση του Χρήστου Κράτσιου

5′: Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης

Σέντρα! Ξεκίνησε ο αγώνας

Αστραπή Μεσοποταμίας (Γιώργος Τομόπουλος): Κράτσιος Χ., Καραμανίδης Γ., Νικολάου, Κράτσιος Α., Σαββόπουλος, Ταρέλι, Παπαθανασιάδης, Χότζα, Στασινόπουλος, Παλαιοδήμος, Κοκοβίδης