Χαρακτήρα «θάνατός σου, η ζωή μου» είχει το ματς, τόσο για την Καλλιθέα όσο και για τον γηπεδούχο Κρόνο, όπου οι «κυανοκίτρινοι» του Θόδωρου Βόλτση, γνώρισαν την ήττα με σκορ 3-1.

ΚΡΟΝΟΣ ΑΡΓΥΡΑΔΩΝ – ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 3-1 Τελικό

90’+3′: Γκολ για τον Κρόνο Αργυράδων με τον Κοιλιάρα και 3-1

88′: Τελευταία αλλαγή για τον Μέγα Αλέξανδρο. Μέσα ο Γρηγοριάδης, έξω ο Λαδάς

80′: Δεύτερη αλλαγή για την Καλλιθέα, έξω ο Αντωνιάδης, μέσα ο Ευαγγέλου

77′: Έπεσε ο ρυθμός του αγώνα, χωρίς κάποια αξιοσημείωτη φάση στα τελευταία λεπτά

65′: πρώτη κίτρινη κάρτα για την Καλλιθέα στον Παπαθανασίου

63′: καλό σουτ του Σαλβαρίνα έξω από τη μεγάλη περιοχή η μπάλα πέρασε λίγο άουτ

60′: Αλλαγή για την Καλλιθέα έξω ο Τσόπρας μέσα ο Σιαραφέρας

57′:  Γκολ για τον Κρόνο Αργυράδων από κοντά  και με το κεφάλι ο Κάνεφ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και έκανε το 2-1

49′: πρώτη καλή ευκαιρία για την Καλλιθέα στο δεύτερο ημίχρονο με τον Αντωνιάδη να βγαίνει μόνος του με τον τερματοφύλακα  να έχει δίπλα του τον Νικολόπουλο όμως επιχείρησε το σουτ και η μπάλα κατέληξε άουτ

46′:  ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Πολύ καλή εικόνα της Καλλιθέας στο πρώτο 45λεπτο

39′: Ψάχνει το γκολ ο Μέγας Αλέξανδρος και νέα ευκαιρία, αυτήν τη φορά ο Αντωνιάδης από πλάγια έσπασε ωραία την μπάλα για τον Σαλβαρίνα, ο οποίος έκανε το σουτ αλλά κατέληξε λίγο άουτ

38′: Καλή ευκαιρία για την Καλλιθέα με τον Νικολόπουλο μέσα από την περιοχή σούταρε αλλά η μπάλα πέρασε λίγο άουτ

28′: Εκτελέστηκε το κόρνερ, ο Μηλιάτης έπιασε το σουτ αλλά η μπάλα πέρασε άουτ

27′: Καλό σουτ του Αντωνιάδη η μπάλα κόντραρε σε πόδια παικτών του Κρόνου και κατέληξε άουτ. Κόρνερ για τους «κυανοκίτρινους»

21′: Έχει ισορροπήσει το παιχνίδι η Καλλιθέα

15′: Ο Νικολόπουλος με ωραία σουτ-πλασέ από το ύψος της μεγάλης περιοχής έκανε το 1-1 και φέρνει το παιχνίδι ξανά στα ίσια

15′: ΓΚΟΟΟΟΛ! για την Καλλιθέα

8′: Πιέζει η Καλλιθέα και ψάχνει το γκολ της ισοφάρισης

4′: Εύστοχη εκτέλεση από τον Χαρστιά και 1-0

3′: Πέναλτι για τον Κρόνο. Πολλά παράπονα από την πλευρά της Καλλιθέας

0′: Ξεκίνησε ο αγώνας

Η αρχική εντεκάδα της Καλλιθέας: Σίσκος, Τάσιος, Λαδάς, Μήνος, Τσόπρας, Σαλβαρίνας, Μηλιάτης, Παπαθανασίου, Χασάι, Αντωνιάδης, Νικολόπουλος