Ικανοποίησε με την εμφάνιση της η ομάδα του Γυναικείου Ποδοσφαιρικού Ομίλου Καστοριάς, που παρά την ήττα έδειξε έτοιμη για την πρεμιέρα του πρωταθλήματος.

Τα κορίτσια μας έτρεξαν πολύ, άντεξαν στη πίεση της αντίπαλης ομάδας -που έχασε πέρυσι στο ’90 την άνοδο στην Α Εθνική(από την Προοδευτική Περάματος) – ενώ στο 2ο ημίχρονο πέρα από το γκολ βρέθηκαν αρκετές φορές στην αντίπαλη περιοχή με σημαντικοτερη στιγμή το δοκάρι της Τασιου σε τετ α τετ ύστερα από φανταστική κάθετη πάσα της νεοαποκτηθεισας Ιωάννας Φασιδου και ενώ το σκορ ήταν στο 2-1.!!

Οι γηπεδούχους προηγήθηκαν νωρίς (5ο λεπτό) στο σκορ και στα μισά του 1ου ημιχρόνου, διπλασίασαν τα τέρματα τους με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.
Η ομάδα μας μείωσε το σκορ στο 60ο λεπτό με την Τραντου ενω το 3-1 έγινε στο 90ο λεπτό!

🔸Να σημειωθεί πως από την αναμέτρηση απουσίαζαν οι ΤΖΙΑΡΑ, ΔΡΑΚΑΚΗ, ΤΖΑΝΟΠΟΥΛΟΥ, ΠΑΝΤΟΥ, ΣΙΑΡΑΦΕΡΑ ΚΑΙ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΟΥ