Την πρώτη του νίκη πανηγύρισε σήμερα το απόγευμα ο ΓΠΟ Καστοριάς!

Τα κορίτσια του Χρήστου Καλύβα πέτυχαν σήμερα την πρώτη τους νίκη στο φετινό πρωτάθλημα της Α΄Εθνικής Γυναικών, κόντρα στην Βασίλισσα Θράκης, της οποίας επικράτησαν με σκορ 4-1.

Η ομάδα μας είχε τον πλήρη έλεγχο του παιχνιδιού και με έναν επιθετικό μονόλογο στο πρώτο 45λεπτο κατάφερε να κλείσει το ημίχρονο με το σκορ στο 3-0 έχοντας και ένα χαμένο πέναλτι!

Στο δεύτερο ημίχρονο η Ξανθιώτικη ομάδα μείωσε σε 3-1 και στο αμέσως επόμενο λεπτό τα κορίτσια μας έκαναν 4 τα τέρματα τους και δεν επέτρεψαν στην αντίπαλη ομάδα να πιστέψει ότι μπορεί να διεκδικήσει κάτι καλό από τη αναμέτρηση!

Αρχική 11αδα: ΠΕΤΚΑΝΑ(Τ), ΦΑΣΙΔΟΥ, ΚΩΣΤΑΡΑ, ΣΙΔΟΠΟΥΛΟΥ, ΚΑΪΔΑΤΖΗ, ΚΥΡΙΖΑΚΗ, ΜΑΡΚΟΥ, ΤΖΙΑΡΑ, ΚΩΣΤΑΡΕΛΑ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ, ΜΠΑΣΟΥΡΗ
Αλλαγές: ΡΟΒΥΘΑΚΗ, ΠΑΠΑΔΗΛΕΡΗ, ΜΟΥΡΤΣΕΚΑ, ΤΡΥΓΟΥΤΗ, ΦΟΡΛΙΑΚΑ(Τ)

Η νίκη είναι αφιερωμένη τόσο στην Μαρία Τάσιου που απουσιάζει από τις υποχρεώσεις της ομάδας λόγω τραυματισμού καθώς και σε όσες και όσους ταλαιπωρήθηκαν το τελευταίο διάστημα από τον Κορονοϊό

Τέλος, τρείς εξ αναβολής αγώνες πραγματοποιήθηκαν το διήμερο 26-27 Μαϊου ανάμεσα σε Αγροτικό Αστέρα Αγ.Βαρβάρας – Γιάννενα( 0-1) , Νέο Αστέρα Ρεθύμνου – Αβαντίδες Χαλκίδας (0-1) και Καστοριά – Βασίλισσα Θράκης (4-1)