Άδικη ήττα γνώρισε ο ”Μέγας Αλέξανδρος” από τον ”Κρόνο” Αργυράδων με σκορ 0-1 στο ΔΑΚ Καστοριάς, στα χασομέρια του Β’ ημιχρόνου. Δείτε τη ροή του αγώνα όπως την μετέδωσε η sentra.com.gr

Θα ακολουθήσει αναλυτικό ρεπορτάζ, με φωτορεπορτάζ και τα highlights του παιχνιδιού, όπως τα κατέγραψε η κάμερα της sentra.com.gr

0-1 Τελικό σκορ

90’+4′ 0-1 Μετά από κόρνερ που εκτέλεσε ο Γκέγκας με κεφαλιά ο Σπαθίου έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της Καλλιθέας

84′ Ανέβηκε ο ρυθμός του παιχνιδιού με την Καλλιθέα να πιέζει μετά το χαμένο πέναλτι, ενώ κέρδισε και κόρνερ.

82′ Μετά την ανατροπή του Νικολόουλου από το 5αρι του Κρόνου, ο διαιτητής σφύριξε πέναλτι! Το εκτέλεσε ο Μηλιάτης, κατάφερε να αποκρούσει ο τερματοφύλακας του Κρόνου

81′ Πέναλτι για την Καλλιθέα μετά από ανατροπή του Νικολόπουλου

60′ Στο ίδιο μήκος κύματος με το Α’ ημίχρονο κύλησαν τα πρώτα 15 λεπτά του Β’ ημιχρόνου, χωρίς καμία αξιοσημείωτη φάση και για τις δύο ομάδες.

46′ Ξεκίνησε το Β’ ημίχρονο στο ΔΑΚ Καστοριάς

ΗΜΙΧΡΟΝΟ 0-0 Με ελαφρώς μεγαλύτερη κατοχή της μπάλας για τον Μέγα Αλέξανδρο Καλλιθέας και χωρίς ουσιαστικές φάσεις, ολοκληρώθηκε το Α’ ημίχρονο στο ΔΑΚ Καστοριάς, αφήνοντας το σκορ στο 0 και για τις δύο ομάδες.

30′ Μοιρασμένο το παιχνίδι, χωρίς όμως να βρούνε λύσεις οι δύο ομάδες για να ανοίξουν το σκορ

19′ Καλή ευκαιρία για την Καλλιθέα, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, έπιασε την μπάλα ο Γκέγκας, η μπάλα όμως έφυγε ψηλά.

15′ Έχοντας διανύσει ένα τέταρτο παιχνιδιού, οι δύο ομάδες ψάχνουν να βρουν τα πατήματα τους, χωρίς ωστόσο να έχουν δημιουργήσει κάποια αξιόλογη ευκαιρία.